sala bankietowa

Jak wybrać idealną salę na bankiet?

Okazją do zorganizowania bankietu jest najczęściej celebrowanie ważnego wydarzenia związanego ze strefą biznesową, ale również prywatną. Jest to niezwykle eleganckie i wystawne wydarzenie z pysznym jedzeniem oraz przemowami, wymagające odpowiedniego zaplanowania. Przy organizacji bankietu, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca. Podpowiadamy, czym kierować się przy wybieraniu idealnej sali bankietowej.

Cechy idealnej sali bankietowej

Przyjęcie bankietowe powinno być zorganizowane we właściwym miejscu. Na takich imprezach biznesowych liczy się przede wszystkim prestiż i renoma danego miejsca. Wybór restauracji, do której przyjdą zaproszeni Goście, jest jednym z najważniejszych elementów, dlatego warto jest wiedzieć, czym kierować się przy wyborze sali. Idealna sala bankietowa Łask powinna mieć odpowiedni klimat oraz wielkość. Musi być przestronna i zaaranżowana tak, aby Goście mieli nieograniczoną swobodę i w komfortowy sposób spędzili ten czas. Miejsce nie może też utrudniać rozmów z innymi uczestnikami bankietu. Jeśli hotel zlokalizowany jest w pięknym i malowniczym miejscu, można zorganizować przyjęcie w ogrodzie lub na tarasie.

Najbardziej nieformalne bankiety to te stojące, a bankiety oficjalne – z miejscami siedzącymi. Inaczej należy zorganizować salę bankietową, w której Goście mają mieć miejsca przy stole, a inaczej, gdy na sali znajdzie się stół szwedzki. Sala bankietowa powinna być przygotowana do profilu gości i imprezy oraz dobrze wyposażona, mowa tutaj m.in. o klimatyzacji, wentylacji, toaletach dla Gości, bezprzewodowym internecie, dobrym nagłośnieniu i naświetleniu, czy możliwości łatwego podłączenia projektora multimedialnego. Dekoracje stołów powinny być gustowne i nienachalne. Dobrze, aby stoły ustrojone były żywymi kwiatami, świecami i kolorystycznymi serwetkami. Co ważne, wszystkie elementy muszą idealnie ze sobą współgrać!

Bankiet znacznie różni się od innych przyjęć okolicznościowych, gdyż tutaj liczy się często prestiż i klasa, dlatego wybór sali spełniającej określone kryteria jest bardzo istotny. Większość firm, oferujących sale bankietowe jest na tego typu przyjęcia doskonale przygotowana, więc jeśli nie mamy określonych preferencji, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy pracowników hotelu.

Organizacja bankietu – o czym pamiętać?

Przy zamawianiu sali bankietowej ważne, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim charakter spotkania. Bankiet to dobry sposób nie tylko na świętowanie sukcesów, ale także okazja na lepsze poznanie się, czy zwiększenie współpracy pomiędzy pracownikami. Organizując event firmowy, należy na początku określić jego budżet. Nie może być on zbyt niski, gdyż jakość wydarzenia może być niezadowalająca. Przy wyborze sali, zwróćmy uwagę na jej metraż, wyposażenie, położenie, prestiż obiektu, czy atrakcyjność najbliższego otoczenia. Możemy zdecydować się na salę bankietową ze stołami, np. okrągłymi, lub wybrać salę, na której podamy szwedzki stół. Dobrze jest dowiedzieć się, jak dużo osób sala pomieści, ile jest miejsc siedzących i czy ewentualnie można zmienić ustawienie stołów. Warto jest zadbać również o dobry zespół, który będzie zabawiał gości, a jednocześnie pozwoli im swobodnie rozmawiać, czy dodatkowe atrakcje, np. występy artystyczne, pokazy fajerwerków lub stoły tematyczne.

Niezwykle ważne są szczegóły, takie jak wystrój sali, wygodne krzesła, profesjonalna obsługa, zastawa stołowa czy serwowane dania. Menu musi być najwyższej jakości oraz powinno być adekwatne do stylu urządzanego przyjęcia – dodaje nasz rozmówca reprezentujący Dzikie Wino – wyjątkowe miejsce, w którym elegancja oraz dbałość o najdrobniejszy szczegół łączy się z profesjonalizmem na wysokim poziomie.

Jeśli zależy nam na dobrym cateringu, zapleczu noclegowym czy opiece nad uczestnikami wydarzenia, warto skorzystać z bardziej rozbudowanej oferty. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ją sprawdzić! Dobrze jest także przeczytać opinie w internecie na temat danego miejsca, w którym organizowane były podobne wydarzenia.