Jak wybrać idealną bramę garażową?

Warto wybrać najlepszą bramę garażową, aby nam służyła długie lata. Brama pełni wiele funkcji i musi być wybrana zgodnie z następującymi kryteriami: bezpieczeństwo, estetyka i wygląd.

Podstawowe kryteria

Bramy garażowe wytyczają granice naszej własności i zabezpieczają przed nieproszonymi gośćmi. Są też pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę nasi goście. Dlatego warto zadbać o jej estetykę i wygląd. Możemy śmiało wybierać spośród wielu różnych stylów, kształtów i kolorów. Mogą odzwierciedlać naszą osobowość i nadać ogólną świeżość naszemu domowi. Możemy też znaleźć niestandardowe rozwiązania, które uczynią nasz dom bardziej przyjaznym i stylowym. Nasza nieruchomość stanie się również bardziej harmonijna i wartościowa. Łatwy konfigurator dostosowywania pomoże wybrać bramę według gustu i budżetu klienta. Możemy wybrać nowoczesną lub tradycyjną konstrukcję.

Dwa charakterystyczne rodzaje bram

Możemy wybrać model wahadłowy lub przesuwany w zależności od warunków, związanych z nieruchomością. Ogrodzenia pojedyncze lub podwójne wahadłowe składają się z jednego (dostęp dla pieszych bez konieczności otwierania całej bramy) lub dwóch skrzydeł (aby wjechać samochodem). Brama skrzydłowa umożliwia łatwą obsługę i elastyczność. Otwarcie odbywa się zwykle od wewnątrz. Brama ruchoma potrzebuje dużej przestrzeni na podjeździe do prawidłowego funkcjonowania. Instalacja jest stosunkowo łatwa.

Z kolei brama przesuwna jest najbardziej odpowiednim modelem dla węższych wejść do domu lub nachylonych podjazdów. Idealnym rozwiązaniem będzie otwarcie boczne. Bramę przesuwną instaluje się na stojaku napędowym i przesuwa się w bok. Warto też pamiętać, że bramy uchylne mogą się otwierać z prawej lub lewej strony, zgodnie z życzeniem. Tę opcję można łatwo wybrać w konfiguratorze. Instalacja też jest stosunkowo łatwa.

Wymiary bramy

Szerokość bramy jest niezwykle ważna. Musi pasować do rozmiaru wejścia do naszej nieruchomości. Możemy też wybrać bramę o niestandardowych wymiarach.

Inne wskazówki

Szerokość między słupkami powinna obejmować rozmiar zawiasów i margines bezpieczeństwa. Ważne jest też, by wybrać bramę, która nie będzie potrzebować wielu czynności konserwacyjnych. Należy zwrócić ponadto uwagę na automatykę bramy.