Ceramika Domino

Jak wybrać dobre płytki?

Płytki ceramiczne przed zakupem powinny być przez każdego nabywcę oceniane pod kątem ich zdolności do wytrzymywania normalnych warunków użytkowania. Czynniki te determinują bezpieczeństwo płytki i jej zalecane użycie. Oprócz tych testów wszelkie brane pod uwagę płytki powinny być również oceniane pod względem ogólnej jakości.

Jak podejść do wyboru płytek wysokiej jakości?

Wybierając płytki ceramiczne, ważne jest porównanie wszystkich ocen, aby uzyskać najlepsze z najlepszych produkty. Szczęśliwie na miano tak dobrej jakości płytek należy wiele propozycji od polskich producentów. Większość z nich ma w swojej ofercie każdy renomowany sklep z płytkami, jak Twojelazienki.pl– warto więc tam zacząć swoje poszukiwania. Przykładowi producenci, których jakość jest na wysokim poziomie to Tubądzin bądź Paradyż.

Mówiąc językiem fachowców, dostępne w sklepach płytki są klasyfikowane przy użyciu systemu numerycznego. Ostateczna ocena jest przyznawana na podstawie dwóch czynników tj:

  • grubość,
  • jakość.

Przyjęło się w branży, iż ocena 1 oznacza najwyższą jakość i najgrubszą dostępną płytkę – jeśli pozwala Ci na to budżet, takich płytek szukaj. Nieco niżej znajdują się płytki, których odzwierciedla, że owszem istnieją pewne niedoskonałości, ale płytka nadal nadaje się do użytku na ścianach lub podłogach. Najniższej klasy płytki są najcieńsze i stąd nadają się do stosowania tylko na ścianach.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy wybrać płytki od Cerrad, Ceramika Końskie, czy raczej powinna Cię zainteresować Ceramika Domino – zwróć się o pomoc do renomowanych sprzedawców w sklepach specjalizujących się w temacie, jak https://www.twojelazienki.pl/, a na pewno znajdziesz towar, który jest zgodny z Twoimi wymaganiami.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze płytek?

Szukając płytek, zapytaj również o stopień pochłaniania wody przez płytkę. Ten aspekt pomaga ustalić, czy brana przez Ciebie pod uwagę płytka nadaje się do montażu w pomieszczeniu. Ocena jest obliczana na podstawie ilości wody wchłoniętej przez płytkę w stosunku do jej masy – znów fachowiec na pewno pomoże Ci w dobrze odpowiedniej.