tapety nowoczesne

Wybór tapety do pokoju nastolatka – zaaranżuj nowoczesne wnętrze!

Projekt pokoju nastolatka zwykle jest ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Nowy pokój ma podkreślać styl oraz wyrażać charakter mieszkańca. Bardzo często młodzi ludzie wyrażają się poprzez kolor lub wzór, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas projektu. Trzeba też pamiętać o tym, że w urządzaniu pokoju nastolatka nie obowiązują żadne reguły estetyczne. Można wykonać tu jedną dekoracyjną ścianę, ale też wszystkie ściany mogą być pomalowane mocnym kolorem. Sufit może pozostać biały lub wyklejony w całości plakatami idoli. Rozwiązania można mnożyć w nieskończoność, ale co sprawdzi się najlepiej?

tapety

Propozycje wykończenia ścian

Najprostszym sposobem na wykończenie sypialni nastolatka jest pomalowanie wybranej ściany lub ścian na mocny kolor. Ściany mogą być malowane w całości, do pewnej wysokości lub po skosie. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Dobór koloru powinien być pokierowany upodobaniami nastolatka. Tych kolorów we wnętrzu może być też więcej. Dla zachowania pewnej równowagi, warto przynajmniej jedną większą płaszczyznę pozostawić w neutralnym kolorze. Coraz popularniejszym rozwiązaniem na wykończenie dekoracyjnej ściany lub ścian, jest ciekawa tapeta z wzorem lub zdjęciem. Młodzi ludzie lubią silne formy, dlatego warto zastanowić się nad wyborem najlepszej grafiki. Tapety geometryczne doskonale sprawdzą się dla osób dynamicznych i aktywnych, ale też tych o spokojnym charakterze. Wszystko zależy od kolorystyki wybranej tapety. Ta w jaśniejszych i bardziej wyblakłych kolorach uspokoi wnętrze, a ta bardziej kontrastowa i ciemniejsza, doda mu wyrazu. Taka forma dekoracji jest już na tyle silna, że lepiej dobrać do niej meble w jednolitym kolorze i prostej formie. Szczególnie jeśli tym materiałem zostanie pokryta więcej niż jedna ściana. Kolejnym wariantem na wykończenie ścian są tapety 3d lub panele 3d. Duża część młodych ludzi będzie zafascynowana takim rozwiązaniem. Taka optyczna zabawa dobrze sprawdzi się zarówno w małej przestrzeni, powiększając ją, jak i w przestronnym wnętrzu. Taka tapeta nada wnętrzu oryginalności, trudnej do powtórzenia.

tapety

4wall.pl – w ofercie sklepu znajdują się różne tapety nowoczesne, które trafią w gust nie tylko nastolatka. Dzięki licznym filtrom, wybierać można za pomocą koloru, wzoru lub przeznaczenia. Dzięki temu, wiedząc jakie mamy wytyczne, szybko można trafić w idealny model wśród tysięcy produktów dostępnych na stronie sklepu. Warto dobrze zastanowić się nad ostatecznym wyborem, aby pokój jak najdłużej trafiał w gusta młodego człowieka.