Wybór plecaka turystycznego – na co zwracać uwagę?

Podróżowanie to pasja niejednego z nas. Niezależnie od tego, czy na wyprawy udajesz się okazjonalnie, czy też robisz to często, podstawą wygody i bezpieczeństwa w każdych warunkach jest odpowiednia odzież i akcesoria turystyczne. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się daleko, czy blisko – aby każda wyprawa odbyła się bez kontuzji i innych niemiłych niespodzianek (jak na przykład rozdarcie odzieży czy pęknięcie plecaka), musisz zawsze wybierać elementy dobrej jakości i godnych zaufania marek.

Najważniejszy towarzysz – plecak

Żadna wyprawa nie odbyłaby się bez odpowiednich butów, spodni i kurtki – o tym najczęściej pamiętamy. Jednak w każdą podróż zabieramy ze sobą także dodatkowy ekwipunek: ubrania na zmianę, jedzenie i napoje, karimatę oraz inne akcesoria. W takim przypadku najważniejszą rolę odgrywa plecak, do którego te wszystkie rzeczy spakujemy. Błędem jest wybieranie zwykłego plecaka, czyli takiego, jakiego używamy na co dzień. On sprawdzi się podczas zakupów czy wyjścia na basen lub siłownię, jednak nie w trasie. Choć wydawać mogłoby się, że plecak to plecak i wielkich różnic nie ma, okazuje się, że one nie tylko istnieją, ale także są istotne. Najważniejszą z nich jest materiał wierzchni oraz na plecach. Zwykły plecak jest cienki i przemoknie podczas zwykłego deszczu. Porządny plecak turystyczny (Hunt-fish to sklep, w którym możesz przeglądnąć różne, najlepsze modele i porównać je nie tylko ze sobą, ale także z normalnymi plecakami i zobaczyć różnicę) jest dodatkowo wyprofilowany w taki sposób, by nawet duży ciężar niesiony na plecach nie dawał się we znaki podczas długich wędrówek. To właśnie komfort jest najważniejszy podczas każdej wyprawy.

Jak wybrać odpowiedni plecak?

Wybierając plecak, trzeba mieć na uwadze długość wyprawy. Inny sprawdzi się podczas jednodniowej wycieczki, inny podczas dłuższej. Plecak uniwersalny niestety nie istnieje – każdy nadawać będzie się na inny rodzaj podróży. Warto więc mieć kilka porządnych, nieprzemakalnych plecaków, o różnych litrażach. Pomyśl także o tym, po co w trasie sięgasz najczęściej – czy plecak jest skonstruowany tak, by wszystko to, co najważniejsze mieć pod ręką? Czy zamki gwarantują szczelność podczas opadów? Czy materiał na plecach jest oddychający? Odpowiedz sobie na wszystkie te pytania, zanim kupisz plecak turystyczny. Hunt-fish proponuje kilka sprawdzonych i solidnych rozwiązań. Podróżuj wygodnie i bezpiecznie!