nowoczesne kominki

Wybierz kominek dla siebie

Kominek od zawsze kojarzy się z ciepłem domowego ogniska oraz miejscem w domu jednoczącym domowników. Bardzo często kominki przywodzą na myśl tradycyjne rozwiązania jak widoczny komin, ceglana lub kamienna fasada. Taki styl może nie pasować do nowoczesnych wnętrz i minimalistycznych mieszkań. Jak zatem wybrać kominek, który będzie pasował do każdego rodzaju wnętrza?

Ciepły akcent
Kominek nie musi być przytłaczającym elementem wnętrza, który będzie grał główną rolę w całym domu. Obecnie firmy oferujące szeroki wybór kominków oferują proste rozwiązania, które wręcz potrafią się wtopić w minimalistyczny wygląd mieszkania. W przypadku takiego kominka kanał odprowadzający dym jest ukryty tak, że wygląda, jak kolumna lub element ściany. Dzięki temu kominek jest tylko dopełnieniem wnętrza, ciepłym przyjemnym akcentem. Dodatkowo coraz częściej kominki oddzielone są od reszty pomieszczenia specjalną szybą. Zapewnia to odpowiednią izolację od pomieszczenia, która umożliwia obserwowanie ognia tak jak w tradycyjnym kominku. Warto dodać, że nowoczesne kominki nie spełniają tylko funkcji dekoracyjnej. Po odpowiednim zaadaptowaniu i połączeniu z instalacją można je wykorzystać jako ogrzewanie dla całego domu lub pomieszczenia.

Kominek źródłem ciepła
Kominek ukryty w zgrabnej kolumnie lub ścianie może stać się sposobem na dogrzanie mieszkania. Przykładem takiego rozwiązania może być kominek z płaszczem wodnym. Producenci rekomendują to rozwiązanie jako idealne dla mniejszych domów jednorodzinnych. Płaszcz wodny zbudowany jest z podwójnych ścianek. Otacza on komorę spalania pozwalając na efektywniejszą wymianę ciepła. Między ściankami znajduję się woda, która po nagrzaniu może pozwolić na funkcjonowanie instalacji mającej na celu ogrzanie mieszkania. Takie rozwiązanie może się wydawać nieekonomiczne i kłopotliwe. W przypadku wykorzystania odpowiedniego, wydajnego paliwa, taki kominek może być bardzo wygodnym źródłem ciepła. Należy pamiętać jednak, że takie rozwiązanie będzie lepsze dla mniejszych domów.