Wodex

Wodne atrakcje basenowe wychodzące ponad lustro wody

Spędzanie czasu w wodzie niesie mnóstwo korzyści dla zdrowia i urody. Ludzie od zawsze szukali kontaktu z wodą, a szczególnie upodobali sobie wszelkie jej spadki oraz miejsca, w których tworzą się bąbelki. Dziś nie jest inaczej. Basenowa niecka jest znacznie bardziej zachęcająca, gdy wyposaży się ją w atrakcje wodne. Dziś przyjrzymy się tym, które wychodzą ponad lustro wody.

Z bąbelkami jest ciekawiej! Basenowe atrakcje dla zdrowia i urody

Atrakcje wodne, które generują strumień pod ciśnieniem albo bąbelki (albo jedno i drugie) cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób korzysta z basenów nie po to, aby popływać, lecz po to, aby rozpieścić ciało wodnym masażem – tym łagodnym i tym intensywnym. Jakie są zalety korzystania z atrakcji wodnych? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy Wodex:

„Nawet przebywanie w nieruchomej wodzie przyczynia się do rozluźnienia mięśni i koi nerwy. Efekt ten jest wzmożony, gdy ruch wody jest intensywny i ukierunkowany. Lubimy bicze, armatki i kurtyny wodne, ponieważ działają one jak masaż obejmujący duże partie ciała jednocześnie. Skorzystają na tym osoby spięte, zestresowane, pracujące w jednostajnej pozycji. Z kolei bąbelki, które powstają przy uderzaniu wody o taflę albo są generowane w dyszy, dotleniają skórę, poprawiają krążenie, relaksują ją i łagodnie rozgrzewają. Dzięki temu skóra pięknieje, nabiera zdrowego kolorytu i blasku, zmniejsza się też cellulit, bo prócz obiegu krwi usprawnia się też krążenie limfy, co przyspiesza detoksykację.”

Atrakcje wodne wystające ponad lustro wody

Wśród wielu basenowych atrakcji szczególnie popularne, a przy tym efektowne, są te, które wystają ponad lustro wody. Pełnią one nie tylko funkcję rekreacyjną, ale też dekoracyjną, sprawiając, że niecka zachęca do wejścia do wody. Jakie atrakcje zaliczamy do tej grupy?

  • Kurtyny wodne są montowane na tyle wysoko, aby można było pod nimi swobodnie stanąć. Wytwarzają płaski strumień wody skierowany lekko ukośnie w dół. Woda wydobywająca się z kurtyny może płynąć z różną prędkością i intensywnością. Dzięki temu pod kurtyną wodną można zafundować sobie zarówno delikatny relaksujący masaż, jak i ten mocniejszy, który docenią szczególnie osoby po solidnym treningu pływackim. Kurtyna idealnie nadaje się do masowania karku, barków, ramion i pleców oraz klatki piersiowej.
  • Armatka wodna ma konstrukcję podobną do kurtyny, z tą różnicą, że jej dysza generuje węższy strumień wody, która jest wyrzucana z dużą siłą. Doskonałe narzędzie do punktowego masażu np. w przypadku spięcia konkretnych mięśni.
  • Grzybek wodny wystaje pionowo ponad lustro wody. Dysza znajduje się na szczycie. Wypływająca z niej pod niewielkim ciśnieniem woda układa się właśnie w kształt grzyba. Przy grzybku mogą bawić się dzieci, a delikatne bąbelki, które powstają wokół atrakcji, uprzyjemniają kąpiel.