wobblery reklamowe

Wobblery reklamowe. Co to takiego?

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca musi jak najbardziej skutecznie zabiegać o klienta. Jak wiadomo, kluczem do sukcesu jest przemyślana, ale i dość dyskretna reklama. Z tego powodu firmy marketingowe prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych, oryginalnych pomysłów na przyciągnięcie odbiorcy. Jednym z najciekawszych produktów reklamowych są obecnie wobblery. Przedstawiamy, czym są oraz jakie mają zastosowania w działaniach marketingowych.

Czym są wobblery reklamowe?

Wobblery reklamowe to wybrane grafiki zawieszone na plastikowym ramieniu, nazywanym też kiwakiem. Reklamę w formie wobblera można zawiesić na przykład na półce w sklepie, dzięki czemu jest ona bardzo dobrze widoczna. Zasadniczą część produktu, czyli wybraną grafikę, tworzy się najczęściej przy pomocy druku cyfrowego, który stwarza nieograniczone możliwości. Jak tłumaczą specjaliści z drukarni Aqrat: ,,Technologia druku cyfrowego polega na tym, że do odpowiedniej maszyny projekt przesyłany jest bezpośrednio z komputera. Dzięki temu wobblery mogą mieć dowolne kształty, rozmiary, ale i kolory. Właśnie dlatego stanowią tak popularną formę produktu marketingowego’’. Wobblery reklamowe mogą mieć długie, ale też krótkie ramiona. Wybór konkretnych parametrów zależy od przeznaczenia produktu, a więc rozmiarów miejsca, na którym będą powieszone. Wobblery można poddać uszlachetnianiu, czyli nadaniu im nowych, lepszych właściwości. W tym przypadku najczęściej stosuje się pokrycie lakierem UV i super– błysk, który sprawi, że produkt będzie bardzo wyrazisty i widoczny, nawet z dużej odległości.

Gdzie można zastosować wobblery reklamowe?

Dzięki temu, że wobblery mogą mieć dowolny kształt oraz nadruk, można wykorzystać je praktycznie we wszystkich branżach związanych ze sprzedażą. Najlepiej sprawdzą się w dużych sklepach, w których trudno znaleźć interesujący produkt. Jest tak dlatego, że wobblery reklamowe wystają z półek, dzięki czemu dostrzeżenie ich nie stanowi problemu. Warto zainwestować w oryginalne i wyraziste wobblery, które jeszcze skuteczniej przyciągną uwagę potencjalnego klienta. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie takiego produktu nie tylko w celach marketingowych, ale i w informacyjnych. Można więc umieścić na nich oznaczenie o tym, że dany towar nie zawiera substancji alergizujących, takich jak gluten. Sprawi to, że klient z pewnością nie popełni błędu podczas zakupów. Wobblery często informują też o ciekawych promocjach i rabatach, na które warto zwrócić uwagę.