Jak wnioskować o pożyczkę przez internet?

Jak wnioskować o pożyczkę przez internet?

Słyszałeś o ofertach pożyczek przez internet, ale nie wiesz, czy to dobre rozwiązanie? Internetowe pożyczki to dobre rozwiązanie, jeśli szybko potrzebujesz dodatkowych środków. Sprawdź, jak wnioskować o pożyczkę przez internet oraz ile i na jak długo możesz pożyczyć!

 

W jaki sposób złożyć wniosek o pożyczkę online? Czy szybkie pożyczki przez internet wiążą się z długim procesem wnioskowania, dużą liczbą formalności i wydłużonym czasem wypłaty środków? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

 

Po pierwsze, wybierz kwotę i okres spłaty pożyczki
Pierwszym krokiem, który należy wykonać, wnioskując o pożyczkę internetową, jest wybór odpowiedniej oferty. By móc ją dopasować do swoich preferencji, należy dobrze się zastanowić, jaka powinna być jej kwota oraz okres spłaty. W tym celu skorzystaj z porównywarki pożyczek online, by dobrać produkt do swoich możliwości finansowych. W porównywarce znajdziesz oferty finansowania do kilkudziesięciu tysięcy złotych ze spłatą rozłożoną nawet na 60 miesięcy. Przy każdej ofercie znajdziesz informacje dotyczące wysokości raty i całkowitego kosztu zobowiązania. Jeśli wybrałeś już pożyczkę, przejdź do kolejnych kroków.

Po drugie, przygotuj niezbędne dokumenty

 

Wnioskowanie o pożyczkę online to minimum formalności i wymaganych dokumentów. Do złożenia wniosku potrzebny Ci będzie jedynie dowód osobisty oraz – w niektórych przypadkach, zwłaszcza, gdy chcesz pożyczyć dużą kwotę – zaświadczenie o dochodach. Poza tym musisz dysponować aktywnym numerem telefonu, adresem e-mail oraz kontem bankowym, którego jesteś pełnoprawnym właścicielem.

 

Po trzecie, wypełnij wniosek pożyczkowy

Następnie rozpocznij wypełnianie wniosku pożyczkowego. To naprawdę nic skomplikowanego! Należy uzupełnić w nim swoje dane osobowe, adresowe, kontaktowe, numer konta bankowego, na jakie ma zostać wypłacona pożyczka oraz informacje o wysokości osiąganych przychodów.

Po czwarte, zrób przelew weryfikacyjny

 

By pożyczkodawca miał pewność, że dane wpisane we wniosku są prawdziwe, musisz je potwierdzić. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają wykonania przelewu weryfikacyjnego. Co to takiego i jak wykonać przelew weryfikacyjny? To przelew na kwotę 1 grosza lub 1 złotówki, który musi zostać wykonany z Twojego konta osobistego. Wówczas firma będzie miała potwierdzenie, iż dane z przelewu pokrywają się z tymi, które wpisałeś we formularzu pożyczkowym.

 

Po piąte, ciesz się dodatkową gotówką

 

Po weryfikacji danych, firma pożyczkowa musi zbadać Twój wniosek. Jeśli wszystko się w nim zgadza, masz dobrą historię kredytową, nie figurujesz w bazach dłużników i zarabiasz tyle, by móc spłacać comiesięczne raty, otrzymasz pozytywną decyzję pożyczkową. Wówczas otrzymasz elektroniczną umowę pożyczki, a środki zostaną wpłacone na Twoje konto osobiste.

Proste, prawda? Wnioskowanie o pożyczkę przez internet zajmie Ci tylko kilka minut!