kwas hialuronowy

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w organizmie człowieka. Podstawowym jego zadaniem jest zatrzymywanie w komórkach cząsteczek wody.

To właśnie przez wzgląd na zdolność zatrzymywania wody, odpowiedni poziom kwasu hialuronowego jest tak istotny dla naszej skóry. Każdego dnia rozpadowi ulega ponad 30 % tej cennej substancji, w wyniku naturalnych zmian. Nasz organizm na całe szczęście stale uzupełnia pojawiające się ubytki. Wraz z wiekiem proces ten powoli słabnie, aż w końcu zanika. W tym czasie obserwujemy początki starzenia się organizmu. Niezwykle istotne jest więc uzupełnianie ubytków specjalistycznymi produktami z zawartością właśnie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy rodzaje

Istnieją dwa podstawowe źródła pochodzenia kwasu hialuronowego. Do niedawna można było dostać wyłącznie produkty zawierające kwas pochodzenia odzwierzęcego. Obecnie się to zmieniło i ze względu na licznie występujące alergie pojawił się produkt zawierający kwas ze szczepu Sterotoccous EQui.

Kosmetyki zawierające drugi z wymienionych rodzi kwasu mają ogromną skuteczność, potwierdzoną wieloma badaniami oraz pozytywnymi opiniami osób stosujących tego typu kurację. Stosowany jest nie tylko przy produkcji kremów czy tabletek, ale także w medycynie estetycznej podczas zabiegów odmładzających. Wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę w celu zniwelowania bądź spłycenia bruzd i zmarszczek. To dzięki niemu owal twarzy zostaje zachowany, a oznaki starzenia zniwelowane. Przez wzgląd na naturalny rozpad kwasu, zabieg nie przynosi stałego efektu. Należy powtórzyć go średnio co pół roku do roku czasu.

Genialne rezultaty przynoszą także doustne preparaty typu tabletki z kwasem hialuronowym. Osoby stosujące tę właśnie kuracje potwierdzają, że końcowe efekty porównywalne są z efektami zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Efekty zaś utrzymują się długo, a całość jest bezinwazyjna. Kwas hialuronowy skutecznie nawadnia skórę od wewnątrz, widocznie poprawiając jej wygląd i niwelując pierwsze objawy starzenia się organizmu. Dla jak najlepszego efektu kurację warto kontynuować kilka miesięcy, a stosowany kwas powinien być najwyższej jakości.

Powody dla których warto stosować kwas hialuronowy w tabletkach

Kwas hialuronowy jest produktem o szerokim spektrum działania. W odróżnieniu od kremów czy balsamów aplikowanych na powierzchnię skóry, ma szanse wniknąć w jej najgłębsze warstwy, odżywić tkanki oraz odbudować istniejące już ubytki.

Jest obecnie najskuteczniejszym, bezinwazyjnym sposobem uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego w organizmie.

Wytwarzany jest w sposób w 100% naturalny ze zwierząt lub roślin. Szeroki asortyment, pozwala na wybór najkorzystniejszej dla siebie postaci suplementu. Istnieją bowiem kremy, balsamy, odzywki i tabletki zawierające kwas hialuronowy. Aktualnie najlepsze efekty widoczne ą po zastosowaniu doustnej formy preparatu a więc tabletek. Kwas hialuronowy w tej postaci ma szanse bardzo szybko przeniknąć do naszego organizmu, gdzie przyswajany jest niemal w 100 %.

Kapsułki zawierające porcje kwasu hialuronowego w ekspresowym tempie nawilżają skórę, poprawiają jej elastyczność i ogolą kondycję. Tak też w sposób szybki i co najważniejsze bezpieczny dla zdrowia można zatrzymać upływający czas i zatrzymać młodość na dłużej. Należy wspomnieć, że tego typu tabletki zawierają dodatkowo szereg cennych witamin min. E, C a także witaminy z grupy A i sole mineralne.