Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem – zalety systemu

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem staje się coraz powszechniejsza. Z każdym rokiem coraz więcej osób świadomie wybiera produkty do lepszego i zdrowszego życia. Tak samo jest ze zdrowym i czystym powietrzem we własnym domu. Jakość powietrza, którym oddychamy wpływa na nasze zdrowie i na to, jak się czujemy.

Jak możemy cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w swoim domu?

Jak możemy cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w swoim domu? Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wentylacja mechaniczna jest to wymuszenie cyrkulacji powietrza poprzez urządzenie, które nazywa się rekuperator. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa wymiana powietrza oraz optymalizacja ciepła, która jest niezależna od warunków na zewnątrz. W ten sposób podnosi się komfort przebywania w pomieszczeniu.

W jaki sposób działa wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ?

Instalacja wymusza przepływ powietrza, nawiewając świeże powietrze i usuwa zużyte. System odzysku ciepła polega na tym, że świeże powietrze, które wpływa do wnętrza pomieszczenia, ogrzewane jest ciepłem usuwanego powietrza.

Rekuperator posiada także dodatkowe filtry powietrza. Zapewnia to skuteczną i stałą wymianę powietrza oraz ogranicza straty w utracie ciepła, co daje możliwości obniżenia rachunków za ogrzewanie domu.

Jakie są zalety wentylacji mechanicznej?

Jakie są zalety wentylacji mechanicznej?

  • nawiew świeżego powietrza i usuniecie zużytego, co daje większy komfort przebywania w pomieszczeniu;
  • napływ powietrza można regulować w zależności od własnych potrzeb;
  • eliminuje zawilgocenie pomieszczeń, dzięki czemu zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni;
  • dzięki filtracji powietrza w rekuperatorze, daje ulgę alergikom, oczyszczając powietrze z kurzu, pyłu i drobnoustrojów;
  • zapewnia stałą wymianę powietrza niezależnie od warunków pogody, ma tę przewagę nad wentylacją grawitacyjną, która nie kontroluje procesu wymiany powietrza;
  • w przypadku, gdy zastosujemy moduł odzysku ciepła, nasze koszty ogrzewania stają się odczuwalnie niższe;
  • wentylacja mechaniczna umożliwia doprowadzenie nawiewu świeżego i czystego powietrza do wszystkich pomieszczeń w domu i analogicznie odprowadzenie zużytego powietrza.

Podsumowując, wentylacja mechaniczna zapewnia w naszym domu zdrowy mikroklimat, który wpływa korzystnie na całą rodzinę. Jest energooszczędna, co przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Czy warto wybrać wentylację mechaniczną z rekuperatorem?

Dziś przy niezdrowym i szybkim tempie życia, ludzie szukają alternatyw. Chcą wrócić do możliwie najzdrowszych warunków życia, przy czym wprowadzają oszczędne rozwiązania. W takich sytuacjach montaż wentylacji mechanicznej jest doskonałym wyborem.