minikoparka

Kiedy warto wynająć minikoparkę?

Minikoparki sprawdzają się w trudnodostępnych miejscach, podczas kopania fundamentów i w wielu innych sytuacjach. Często jednak zamiast usługi wynajmu minikoparki inwestorzy decydują się na wykorzystywanie siły ludzkich rąk. Należy jednak pamiętać o wszystkich zaletach urządzenia, które działają na jego korzyść. Kiedy więc na placu budowy sprawdzi się minikoparka?

Zalety użycia minikoparki podczas prac ziemnych

Wynajęcie minikoparki zawsze jest warte swojej ceny, o ile prace ziemne prowadzone są na terenie umożliwiającym jej dotarcie na miejsce. Wśród zalet minikoparek należy wymienić tempo pracy, które jest dużo większe niż w przypadku prowadzenia wykopów ręcznie oraz oszczędność siły, zdrowia pracowników i, wbrew pozorom, pieniędzy. Wielu inwestorom wydaje się, że praca ręczna jest tańsza od wynajmu urządzenia. Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę ilość zatrudnianych osób, czas, w jakim wykonają usługę oraz jej jakość. Czynniki te działają na korzyść usług wykonywanych minikoparką.

Do innych zalet wykorzystania minikoparki przy pracach ziemnych należy zaliczyć łatwość usuwania przeszkód, takich jak duże kamienie, możliwość natychmiastowego ładowania ziemi z wykopów na wozidła, które usuną ją z placu budowy, prowadzenie wykopów na osuwających się terenach oraz wykonanie wykopu o większej głębokości.

W jakich pracach sprawdzają się minikoparki?

Minikoparki wykorzystywane są przede wszystkim w ciasnych, trudnodostępnych przestrzeniach. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i niską wagą, dlatego są bezpieczne i nie naruszają struktury terenu, na którym pracują. Są wiec wykorzystywane do prac w miastach i na terenach zielonych. Z użyciem mikrokoparki możliwe do wykonania są wykopy liniowe pod wszelkiego rodzaju przyłącza, na przykład wodociągowe lub kanalizacyjne. Wynajęcie minikoparki to również doskonały pomysł podczas planowania wykopów pod fundamenty oraz do przydomowych drenaży.

Warto pamiętać o uniwersalności urządzenia. Minikoparka wykorzystywana jest do wykopów, jednak jej funkcjonalność jest o wiele większa. W zależności od zamontowanego narzędzia minikoparka nadaje się do wiercenia lub wyburzeń. Warto jest więc wynająć minikoparkę, należy jednak pamiętać, że jej obsługą może zajmować się wyłącznie doświadczony operator. Firma Complex-Car oferuje wynajem minikoparek wraz z usługą operatora, dzięki temu wszystkie prace zostaną wykonane bezpiecznie i z należytą dokładnością.