Czy warto kupować ubezpieczenie na wakacje?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje poza granice kraju – wypoczywamy w Egipcie, Tunezji, Turcji, Hiszpanii, ale również w bardziej egzotycznych zakątkach świata. Planując swoje wakacje, nie tylko warto dokładnie się spakować, ale również wybrać ubezpieczenie na wakacje, aby ochronić się przed niespodziewanymi sytuacjami.

Ubezpieczenia turystyczne mają za zadanie chronić podróżujących przed największymi zagrożeniami, które mogą przydarzyć się podczas wakacji. W przypadku wyjazdu z biurem turystycznym polisa kupowana jest grupowo dla wszystkich uczestników. Wtedy, gdy planuje się wyjazd samodzielnie, ubezpieczenie turystyczne powinno się wykupić we własnym zakresie.

 

Przed czym ochroni cię ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim polisa ubezpieczenia pozwala na pokrycie kosztów leczenia, które mogą przydarzyć się podczas zagranicznego wyjazdu, a także kosztów dotyczących transportu medycznego do kraju. Warto przede wszystkim zatroszczyć się o nią wtedy, gdy planuje się wyjazd poza Unię Europejską.

 

Polisa ubezpieczeniowa może również zapewnić podróżnikowi ochronę w przypadku zgubienia bagażu, ochronę OC i assistance, czyli szybką pomoc przy pobycie poza granicami kraju, ubezpieczenie assistance dla podróżujących własnym samochodem, także pomoc przy prowadzeniu akcji ratowniczej lub poszukiwawczej przy zaginięciu na morzu lub w górach.

 

Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego nie musi być trudne i można zrobić to samodzielnie – w dobraniu najlepszej oferty pomoże ci serwis bm.pl, gdzie dostępna jest bezpłatna porównywarka ubezpieczeń.

 

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, wystarczy tylko wpisać do specjalnego formularza cel podróży, datę wyjazdu i przyjazdu, liczbę podróżujących, a także wskazać dodatkowe warunki, na przykład zakres ubezpieczenia (uprawianie sportów, wykonywanie pracy, bagaż, choroby przewlekłe, OC, assistance samochodowy). Następnie wystarczy zatwierdzić formularz na bm.pl i po przeprowadzonej kalkulacji można od razu zobaczyć, gdzie ceny polisy będą najbardziej atrakcyjne.