Wanny

Wanny z drzwiami Pomat – Sprawdzamy opinie klientów!

Jak powszechnie wiadomo nasze społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. Z tego względu i wymogi dotyczące wyposażenia wnętrz są inne. Osoby starsze, niepełnosprawne lub takie, które mają problemy z motoryka wybierają zupełnie inne wyposażenie łazienki od osób zdrowych i młodych. Jest to wyposażenie, które nie stwarza barier podczas wchodzenia do nich czy korzystania z nich. Jednym z produktów, który cieszy się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem jest wanna z drzwiami. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – zapoznaj się koniecznie z naszym dzisiejszym wpisem!

Polimat – wanna dla osób niepełnosprawnych i starszych

W łazienkach dla osób starszych czy niepełnosprawnych zazwyczaj znajduje się kabina prysznicowa, otwarta (Walk – in) lub taka z niskim brodzikiem. Oczywiście wejście do niej jest z pewnością prostsze niż do klasycznej wanny, jednak wiele osób po prostu woli kąpiel w wannie. Wiadomo, że ciepła kąpiel ma także właściwości prozdrowotne i dla osób starszych, chociażby z tego względu jest po prostu lepsza. Znany producent z branży łazienkowej wprowadził jakiś czas temu specjalne wanny z drzwiami, które okazały się strzałem w dziesiątkę i alternatywą dla kabin prysznicowych w łazienkach dla seniorów.

Wanny Polimat z drzwiami są niezwykle komfortowe podczas użytkowania. Modele te zostały wykonane tylko z najlepszych materiałów. Akryl użyty do ich wykonania nie żółknie, dobrze wygląda, nawet po długim czasie użytkowania, a także jest bezproblemowy podczas czyszczenia. Akryl posiada właściwości antyseptyczne, dzięki czemu jeszcze bardziej podnosi bezpieczeństwo związane z korzystaniem z wanny. Akryl jest tym materiałem, który szybko się nie wychładza. Z tego względu można cieszyć się gorącą kąpielą przez długi czas, bez konieczności dolewania wody.

Wanny Polimat – coraz bardziej popularne w domach Polaków

Wiele osób zastanawia się na ile szczelne są same drzwiczki zamontowane w wannie. Otóż zostały one wykonane w taki sposób, by zapewnić najwyższy stopień szczelności. Drzwi, poza tym są estetyczne i tak samo jak sama wanna bezproblemowe podczas czyszczenia. Wanny Polimat są wyposażone w wyjmowane siedzisko, z którego można korzystać w razie takiej potrzeby, lub wyjąć. Siedzisko sprawia, że nawet te osoby, które ze względu na swoją niepełnosprawność czy problemy motoryczne, mogą samodzielnie korzystać z kąpieli.

Funkcjonalne wanny akrylowe Polimat

Posiadając oryginalną wannę Polimat z drzwiami ma się pewność, że jest to produkt, który cechuje najwyższa jakość wykonania oraz taki, który z pewnością sprawdzi się w łazience zaprojektowanej dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Warto wspomnieć także o tym, że akrylowe wanny Polimat, w razie takiej konieczności można naprawić przy użyciu specjalnego zestawu naprawczego. praktycznie każdy jest w stanie samodzielnie naprawić akrylowa powierzchnię wanny i sprawić, że zadrapania czy nawet pęknięcia są praktycznie niewidoczne.

Wanny Polimat są elementami wyposażenia wnętrz, które nie tylko mają pełnić daną funkcję, czyli sprawdzać się w pomieszczeniach dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także naprawdę w praktycznie każdej łazience. Modele te zostały wykonane w taki sposób, by zachwycały nie tylko ergonomią, ale i estetyką. Z tego względu wanny Polimat z drzwiami wybierane są także chętnie do po prostu łazienek nowoczesnych, estetycznych i funkcjonalnych. Przejrzyste drzwi wanny sprawiają, że woda wewnątrz wanny jest widoczna. Z pewnością taki widok nie jest powszechny i tym samym pożądany także przez projektantów wnętrz i designerów. A możliwość otworzenia drzwiczek podnosi właściwości użytkowe tych modeli.

Warto dodać, że wanny Polimat to nie tylko modele z drzwiami. Producent ten w swoim asortymencie posiada także modele wolnostojące czy klasyczne narożne. Wanny Polimat różnią się od siebie więc nie tylko designem czy sposobem montażu, przeznaczeniem, ale i rozmiarem.