nieświeży oddech

W walce z nieświeżym oddechem

Zamiast się wstydzić, poznaj przyczyny nieświeżego oddechu i szybko zacznij działać.

Zdarzyło Ci się choć raz prowadzić interesującą wymianę zdań z ciekawym rozmówcą? Sytuacja wydaje się być dosyć powszechna i zdecydowanie przyjemna. Czy istnieje czynnik, który mógłby zakłócić taką dyskusję? Proszę wyobrazić sobie, a właściwe poczuć nieprzyjemny zapach z ust rozmówcy. Intensywność takiej woni z pewnością nie zachęca do kontynuowania dialogu, tylko podsuwa myśli ukierunkowujące na szybki odwrót i przerwanie tak niekomfortowej sytuacji.

Powszechne przyczyny nieświeżego oddechu z ust

Jedną z najpopularniejszych przyczyn odpowiedzialną za nieświeży oddech jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Nieusunięte resztki jedzenia stają się łatwą pożywką dla bakterii i wirusów, a te z kolei wpływają na patologiczne zmiany w obrębie jamy ustnej. Chorobom towarzyszy nieświeży oddech. Myli się ten, kto sądzi, że osoby używające protez nie martwią się o sposoby na nieświeży oddech. Podobnie jak niewłaściwe czyszczenie zębów, również nieprawidłowa higiena protez, może stać się powodem nieprzyjemnego zapachu z ust. Nawet niepozorny język ma w tym swój udział. Zwłaszcza na tylnej części, pokrytej jasnym nalotem, rozmnażają się bakterie beztlenowe, które wytwarzają związki siarki- wyczuwalną w nieświeżym oddechu.

W grupie przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego oddechu z ust wylicza się także problemy na tle laryngologicznym (spowodowane m.in. chronicznymi anginami czy zapalaniem zatok), wahania gospodarki hormonalnej, stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających oraz leków, które wpływają na obniżenie poziomu nawodnienia organizmu.

Brzydki zapach z ust i co dalej?

Problem nieświeżego oddechu jest bardziej powszechny niż mogłoby się wydawać. Wzmożone zapotrzebowanie na produkty, które niwelują ten dyskomfort, wciąż narasta. Z jednej strony powoduje to szeroki wybór, z drugiej możliwość zakupu kota w worku, który nie wniesie nic dobrego w rozwiązanie kłopotu. Aby znaleźć skuteczne rozwiązanie jak odświeżyć oddech, należy kierować się własnymi oczekiwaniami oraz informacjami zawartymi na opakowaniu produktu. Decydującym czynnikiem okazuje się często opinia i polecenia znajomych. Produkty Listerine to sprawdzone produkty, które powodują, że świeży oddech powraca. Zróżnicowana oferta pozwala dobrać taki produkt, który najbardziej nam odpowiada. A opinie zadowolonych klientów potwierdzają skuteczność marki. Cała oferta skierowana do osób zainteresowanych tym, jak przywrócić świeży oddech, znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.listerine.pl/products