implanty-zebow-szczecin

Utrata zęba. Co zrobić, aby nie pogorszyć zdrowia pozostałych zębów?

Lekceważenie utraty zęba może być powodem wielu chorób, oraz powodować osłabienie pozostałych zębów. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby są implanty. Nie każdy z nas jednak wie, że nowe zęby mogą być gotowe już podczas jednej wizyty u stomatologa.

Utrata zęba jest przez większość ludzi bagatelizowana, co przekłada się na szereg problemów natury zdrowotnej. Dzieje się tak najczęściej w przypadku zębów trzonowych. „Nie widać, więc nie musi być” to bezapelacyjnie błędne myślenie. Braki w uzębieniu mają bowiem negatywny wpływ na stan zdrowia pozostałych zębów. Warto pamiętać, że niby z pozoru błaha utrata jednego lub dwóch trzonowców z fizjologicznego punktu widzenia okazuje się stosunkowo dużym problemem dla reszty uzębienia. Trzonowe zęby stanowią bowiem podparcie dla żuchwy.

Jakie skutki niesie utrata zęba?

Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej. Brak trzonowych lub przedtrzonowych zębów przeciąża pozostałe uzębienie. Skutkiem mogą być zmiany zgryzu, utrata stabilnej pozycji w stawie żuchwowo-skroniowym, ścieranie się zębów, ubytki klinowe, niszczenie się szkliwa oraz kruszenie zębów. Dziś pacjenci z problemem ubytków nie muszą mieć obaw co do długotrwałego leczenia braków. Mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy stomatologa. Obecnie powstaje coraz więcej gabinetów, w których przeprowadza się zabiegi implantologiczne w 1 dzień. Możliwe jest to dzięki nowoczesnej technologii oraz systemowi CAD/CAM. Pełnoceramiczne prace protetyczne wykonywane są tutaj dzięki rewolucyjnej obrabiarce numerycznej.

Implanty w 1 dzień w Szczecinie – jakie zalety?

Najważniejszy dla pacjentów jest czas. W ramach oferty stomatologicznej klienci nowoczesnych kliniki nie muszą czekać na odzyskanie uśmiechu kilu czy kilkunastu dni, jak ma to miejsce w innych gabinetach stomatologicznych, gdzie braki uzębienia leczone są w tradycyjny sposób. Polecana i bardzo dobrze opiniowana usługa implantów zębów, dzięki innowacyjnej technologii wykonywana jest podczas 1 wizyty. Pobranie cyfrowego wycisku, zaprojektowanie implantów, wycięcie pracy w obrabiarce numerycznej oraz zacementowanie to nieco więcej niż godzina pracy w gabinecie czy klinice stomatologicznej.

Implantacja natychmiastowa w Szczecinie

Implanty to rzeczywiście nowa jakość życia dla osób, które stanęły przed problemem wyleczenia braku zębów. Uśmiech już po godzinie jest tu możliwy dzięki nowoczesnemu sprzętowi CEREC. Jest to idealna innowacyjna technologia zwana także protetyką 3D. Do niedawna rekonstrukcja uzębienia wymagała kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym i co więcej, stałej współpracy z technikiem protetyki. Należy mieć na uwadze fakt, że tradycyjna praca nad protezą nie jest możliwa podczas jednej wizyty. Wyłącznie CEREC jest gwarancją najwyższej skuteczności, idealnego dopasowania uzupełnienia oraz krótkiego leczenia. Nowoczesna technologia implantów zębów dostępna w Szczecinie to bowiem bezproblemowe leczenie protetyczne wychodzące naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy szukają natychmiastowej pomocy. CEREC jest najlepszą metodą, na którą mogą zdecydować się pacjenci, którzy utracili zęby na skutek koniecznej ekstrakcji, urazów, wypadków komunikacyjnych czy wrodzonych braków w uzębieniu.