pokój dla dziecka

Unikalny pokój dla dziecka

Aranżacja pokoju dziecka to jedna z największych przyjemności dla przyszłych rodziców oczekujących na rychłe powiększenie się rodziny. Bywa to oczywiście spore wyzwanie finansowe oraz niecodzienne zadanie organizacyjne, ale satysfakcja płynąca z jego zrealizowania jest trudna do opisania. Zwłaszcza jeśli przygoda nie ograniczy się tylko do wybrania mebli z katalogu marketu budowlanego. Warto zrobić coś wyjątkowego. Co konkretnie?

Pokój dla dziecka najmniejszego i trochę większego
Przygotowanie pokoju dla dziecka to nie tylko przygotowanie na przyjście na świat malucha. Znacznie częściej naszym zadaniem będzie przygotowanie pomieszczenia, w którym nasze w pełni świadome swoich oczekiwań i preferencji dziecko będzie chciało zamieszkać. Konsultowanie z dziećmi tego, jak wyglądają pokoje dziecięce, to jeden z najlepszych pomysłów, na jakie można wpaść. Katalog produktów marketu, a nawet przygotowywane na wymiar meble przez specjalistów najwyższej klasy to oczywiście znakomite drogowskazy dla naszych poszukiwań idealnie urządzonego pokoju dziecięcego, ale miejsce, które będzie odbiciem duszy dziecka, będzie funkcjonować zdecydowanie lepiej.
Obszar kreatywności
Pokój dziecka nie jest zwykłym pokojem w domu, ponieważ dziecko traktuje to miejsce jako swój mały wszechświat. I dziecko pragnie w tym świecie tworzyć. Dawniej był to wielki problem, ponieważ dziecko z markerem w dłoni oznaczało, że trzeba będzie odmalować cały pokój. Dzisiaj możemy sięgnąć po specjalne farby kredowe, na których będzie można najnormalniej w świecie malować zwykła kredą i wszystko po chwili zetrzeć. Takie farby mogą pokrywać ściany, ale też meble. Na bardzo podobnych zasadach działają farby o wysokiej zmywalności, dzięki którym można malować po ścianach i traktować je jako zwykłe płótno malarskie.
Farby i naklejki fluorescencyjne
Jednym z najciekawszych pomysłów na pokój dziecka, zwłaszcza małego, są elementy fluorescencyjne, czyli świecące w ciemności. Tradycyjnym zastosowaniem takich elementów jest namalowanie na suficie lub przyklejenie w postaci niewielkich naklejek świecących gwiazd. Tego typu farby i naklejki nie nakładają na nas jednak żadnych specjalnych ograniczeń i tylko od naszej kreatywności zależy, co z nimi zrobimy. Rodzice coraz częściej decydują się na fototapety lub malunki ścienne, które zdecydowanie uatrakcyjniają pokoje dziecięce. W połączeniu z elementami fluorescencyjnymi można uzyskać nie tylko znakomite efekty estetyczne, ale też wyeliminować potrzebę stosowania lampki nocnej.