żel do twarzy

Czy do twarzy powinniśmy używać specjalnego żelu?

Codzienna pielęgnacja twarzy nie zawsze jest prosta, ale powinna być ważnym elementem codziennej higieny. Właśnie od tego, jakiego żelu do twarzy czy kremu używamy, zależy to, czy nie pojawią się wypryski, i czy nasza skóra nie zacznie się szybciej starzeć.

Dobierz odpowiednie kosmetyki do swojej twarzy

Jeśli chcesz zacząć dobrze dbać o skórę swojej twarzy, pamiętaj, by nie wybierać żelu do twarzy bez zastanowienia się nawet nad tym, jaki masz typ skóry. Może to być opłakane w skutkach, bo jeśli mając cerę suchą użyjesz żelu do twarzy dla cery przetłuszczającej się, z pewnością jeszcze bardziej wysuszysz skórę twarzy, przez co mogą pojawić się pryszcze i bardzo nieestetyczny, złuszczony wygląd. Dlatego właśnie tak istotne jest dobieranie żelu do twarzy oraz maseczki czy płynu micelarnego odpowiedniego dla naszego typu skóry. Warto zapamiętać, że jeśli skóra jest wrażliwa, to może mieć także skłonności do alergii, dlatego powinno się wtedy sięgać po kosmetyki hipoalergiczne, które będą zdrowsze dla tego typu cery.

Oczyszczanie twarzy

Aby kremy i maseczki dobrze działały, dzień należy rozpocząć od oczyszczenia twarzy i tak samo dzień powinien się zakończyć – od oczyszczenia twarzy. Rano z twarzy będziemy zmywać pot, nadmiar sebum i ewentualnie roztocza kurzu domowego, natomiast wieczorem zmyjemy z twarzy brudy dnia codziennego – bakterie, zanieczyszczenia powietrza i makijaż. Bardzo ważne jest, by to robić, ponieważ bez tego kosmetyki pielęgnacyjne nie będą się wchłaniać tak, jak powinny. Aby dobrze zmyć resztki makijażu, należy sięgnąć nie tylko po płyn do demakijażu, ale także po odpowiedni żel do twarzy i peeling. Z peelingiem nie należy jednak przesadzać i nie powinno się go robić codziennie. Wystarczy robić to regularnie, na przykład dwa razy w tygodniu. Peeling odradza się osobom, które mają skórę suchą i wrażliwą, ponieważ będzie on dodatkowo podrażniać skórę, pogarszając sprawę.

Nawilżenie twarzy

Skóra twarzy będzie zachowywać zdrowy i ładny wygląd, jeśli będzie dobrze nawilżona. Kiedy już oczyścimy twarz, nie zapominajmy w takim razie o jej nawilżeniu. Powinniśmy robić to zarówno w dzień, jak i na noc, kiedy skóra się regeneruje. Wybierajmy takie kremy, które będą odpowiednie dla naszej cery, kupmy również osobny krem na dzień i na noc. Po 25. roku życia warto także zainwestować w krem, który w łagodny sposób będzie zapobiegać starzeniu się skóry.