Taśmy butylowe

Taśmy butylowe do próżni

Taśmy butylowe stanowią doskonały element do klejenia i izolowania elementów próżniowych. Butyl należy do grupy kauczuków syntetycznych, które wywodzą się od polimerów. Występuje on najczęściej pod inną nazwą – kauczuku butylowego. Materiał ten posiada wiele właściwości, które sprawiają, że taśmy stanowią idealne zabezpieczenie oraz izolację. Do najważniejszych z nich można zaliczyć odporność chemiczną na utleniania, zasady oraz kwasy, bardzo dobre właściwości mechaniczne, izolacyjne, elastyczność oraz nietoksyczność. Butyl jest także paroszczelny, wodoszczelny oraz zapewnia doskonałe właściwości izolujące. Gdzie znajdują zastosowanie taśmy butylowe do próżni?

Zastosowanie taśm butylowych do próżni

Taśma butylowa jest elementem, który coraz chętniej wykorzystuje się, przede wszystkim dzięki swoim właściwościom. Taśmy takie są plastyczne, nie twardnieją, nie kruszą się, wykazują także dobre właściwości hydroizolacyjne. Warto także podkreślić, że taśmy butylowe nie zawierają żadnych substancji lotnych ani szkodliwych.

Taśmy butylowe uznawane są za jeden z najlepszych materiałów uszczelniających, jakie są dostępne na rynku. Uszczelniacze z syntetycznej masy butylowej gwarantują doskonałe zabezpieczenie przy montażu worków próżniowych. Jest ona wykorzystywana przy procesie tworzenia worków próżniowych – na obwodzie worka przykleja się wówczas dwustronną taśmę butylową, do której następnie zostaje przyklejona folia worka.

Doskonale sprawdzają się także do wypełniania otworów, powstałych pęknięć, przerw dylatacyjnych oraz szczelin konstrukcyjnych. Stanowią także doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią. Taśma butylowa cechuje się dużą elastycznością oraz lepkością. Znajduje ona taśma zastosowanie podczas tworzenia uszczelnień budowlanych oraz samochodowych.

Dlaczego warto stosować taśmy butylowe do próżni?

Taśmy wykonane z kauczuku, jakim jest butyl, charakteryzują się wieloma cechami, które doskonale sprawdzają się do zabezpieczenia próżni. Taśmy butylowe są bardzo plastyczne i wykazują ogromne właściwości hydroizolacyjne. Jest to także jeden z najlepszych materiałów uszczelniających, jakie funkcjonują obecnie na rynku.

Jak mówi pracownik firmy Intra, będącej dystrybutorem taśm butylowych: „Taśmy butylowe do próżni bardzo zyskały na popularności w ostatnich latach. W chwili obecnej, w sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów takich taśm, które można dopasować do indywidualnych prac. Można znaleźć np. taśmy jednostronnie klejące lub dwustronnie klejące, pokryte warstwą cienkiego aluminium lub flizeliną. Wybór jest ogromny”.

Decydując się na zakup taśmy butylowej do próżni, zaleca się zakup jedynie u sprawdzonych producentów. Szeroki asortyment sklepu oraz doświadczenie pracowników w znacznym stopniu przyspieszą proces zakupu i wyboru odpowiedniej taśmy.