Szkolenia z zamówień publicznych. Kompletna wiedza w pigułce.

Wraz ze wzrostem popularności zamówień publicznych jako korzystnej dla obydwu stron zainteresowanych formy nawiązania współpracy biznesowej, notuje się także znacznie większe niż w latach poprzednich zainteresowanie szkoleniami z rzeczonego zakresu. Co niezwykle interesujące, w kursach udział biorą nie tylko specjaliści ds. zamówień publicznych, ale także przedsiębiorcy i menadżerowie spółek o zasięgu ogólnopolskim. Aby zrozumieć ten fenomen, postaramy się rozłożyć szkolenia odnoszące się do zamówień publicznych na czynniki pierwsze.

Pierwszym z zagadnień jakim pragniemy się zająć analizując szkolenia z zamówień publicznych jest ich zakres. Jak mówi przedstawiciel krakowskiej firmy szkoleniowej Europoint zakres tematyki szkoleń jest niezwykle rozległy, dotyka bowiem nie tylko metod opracowywania i zgłaszania się do zamówień publicznych, ale także sposobów pozyskiwania na drodze rzeczonej współpracy pomiędzy podmiotami funduszy unijnych i zapomóg publicznych. Na szkoleniach o wyższym stopniu zaawansowania uczestnicy zaznajamiani są także z tajnikami prawa budowlanego, administracyjnego, zasadami dotyczącymi kontroli oraz audytów zamówień publicznych, jak też z wytycznymi ściśle związanymi z kosztorysowaniem. Nie brakuje także warsztatów z księgowości, które to pozwalają osobom uczestniczącym w kursie pozyskać informacje, które to pozwolą im w przyszłości samodzielnie prowadzić rozliczenia VAT oraz przedstawić odpowiednim organom skarbowym czy kontrolnym podstawy obligujące je do skorzystania z określonych funduszy unijnych i innych zapomóg. Osobom pragnącym samodzielnie opracowywać oferty publiczne lub też przygotowywać zgłoszenia do przetargów zalecamy także odbycie dodatkowych kursów dotyczących zarządzania, negocjacji, czy też prawa pracy (szczególnie, jeżeli do wykonania przedmiotu przetargu oddelegowani zostaną także pracownicy firmy, nie natomiast sam właściciel).

Szkolenia z zamówień publicznych mogą mieć formę zarówno otwartą jak i zamkniętą. Te pierwsze organizowane są w określonym miejscu i czasie, zapisać się na nie może z kolei każda osoba zainteresowana rzeczoną dziedziną prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy zajmujące się prowadzeniem szkoleń na bieżąco aktualizują liczbę wolnych miejsc oraz informują uczestników o ewentualnym przeniesieniu miejsca, w którym odbywać się będzie kurs. Jeżeli chodzi o szkolenia zamknięte, to są one organizowane na zamówienie firmy lub organizacji, najczęściej w jej siedzibie. W rzeczonej sytuacji to przedsiębiorca zamawiający przeprowadzenie sesji treningowej ustala termin, miejsce oraz czas trwania kursu, dostosowując rzeczone kwestie do możliwości prowadzonej firmy oraz jej pracowników. Kursy zamknięte charakteryzują się o wiele wyższą ceną, jednakże z uwagi na mniejszą liczbę uczestników oraz możliwość nawiązania z nim osobistego kontaktu – niejednokrotnie przynoszą one o wiele lepsze rezultaty.

Do podzielenia się z nami swoją wiedzą zapraszani są zarówno specjaliści od aspektów teoretycznych (między innymi prawnicy czy księgowi) oraz osoby na co dzień zajmujące się przygotowywaniem i nadzorowaniem przetargów publicznych. Korzystając z ich doświadczenia popartego referencjami, możemy być pewni, iż znajdujemy się w dobrych rękach, natomiast fundusze przeznaczone na udział w kursie nie pójdą na marne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *