dębowy stół

Stół dębowy – sprawdź, dlaczego warto w niego zainwestować!

Meble drewniane to prawdziwy wnętrzarski klasyk. Cenione są przede wszystkim za trwałość i piękno. W każdym pomieszczeniu potrafią wytworzyć unikalny klimat. Doskonałym przykładem jest stół dębowy, który wpisuje się w różnorodne aranżacje. Bez wątpienia warto skupić swoją uwagę właśnie na tym właśnie dziele meblarskim. Z jakich powodów? Śpieszymy z odpowiedzią!

Stół dębowy i jego główne zalety decydujące o jego wyjątkowości

Dlaczego warto zdecydować się na stół dębowy? Kluczową rolę odgrywają właściwości naturalnego tworzywa. Materiał wykorzystywany od zarania dziejów jest ekologicznym i odnawialnym surowcem. Co więcej, jest bardzo łatwy w obróbce. Znacznie prostszy niż meble produkowane, chociażby z płyty laminowanej.

Nie można oczywiście zapominać, że drewno dębu ma niezwykle korzystny wpływ na drogi oddechowe, a także samopoczucie. To ze względu na absorpcję wilgoci znajdującej się w pomieszczeniu. Jednocześnie nie przyciąga kurzu, co jest niezwykle korzystne dla alergików.

Uwagę zwraca także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne tego rodzaju wyrobu meblarskiego. Decyduje o tym masywność samego drewna. Tym zyskujesz pewność, że stół będzie stanowił prawdziwą wizytówkę Twojej kuchni lub salonu przez wiele lat.

Stół dębowy, czyli idealne rozwiązanie do kuchni i salonu

Stół dębowy bez wątpienia świetnie wpisuje się w kuchenne aranżacje. Duży i obszerny mebel doda całemu wnętrzu nie tylko funkcjonalności, ale również wyjątkowej elegancji, stając się centralnym punktem pomieszczenia. Co więcej, unikalna prezencja powoduje, że nie musisz sięgać po stołowe tekstylia w postaci obrusów w celu jego ozdobienia. Chcąc uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny, wystarczy wystawić, chociażby wazon z ulubionymi kwiatami.

Mając do dyspozycji nieduży metraż kuchni, stół dębowy będzie dobrym rozwiązaniem. Wystarczy zdecydować się na model o mniejszych rozmiarach konstrukcyjnych. Dużą różnorodność wymiarową asortymentu daje sklep Meble Hugon, dzięki czemu każdy klient odnajdzie optymalny wariant spełniający indywidualne potrzeby. Co więcej, sięgając po dodatkowe wstawki do blatu, w każdej chwili możesz zwiększyć rozmiar blatu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

A może pragniesz za pomocą stołu dębowego udekorować salon? Taki krok jest jak najbardziej wskazany. Niezależnie, czy pomieszczenie zostało urządzone w klasycznym stylu, czy jednak bardziej nowocześnie – tego rodzaju mebel stanie się jego funkcjonalną ozdobą na długie lata.

dębowy stół

Jak dbać o dębowy stół?

Warunkiem jest oczywiście jego stała i prawidłowa pielęgnacja oraz konserwacja. O czym należy pamiętać? Jakiekolwiek plamy powinny być usuwane na bieżąco. A zwłaszcza zabrudzenia powstałe na skutek wylanej kawy lub wina, które mogą doprowadzić do odbarwień. Te pojawiają się także, gdy bezpośrednio i notorycznie na blacie stołu pojawiają się gorące naczynia.

Jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni dębowego stołu, warto sięgnąć po specjalne preparaty przeznaczone do litego drewna. Unikać należy przy tym środków z zawartością alkoholu uszkadzających strukturę drewna. W szkodliwy sposób działają również substancje wybielające.

Po każdorazowym wyczyszczeniu blatu nie zaszkodzi, aby przy użyciu wosku lub specjalnych olejków nabłyszczyć mebel i nawilżyć jego strukturę. W tym celu z powodzeniem można wykorzystać też naturalne oleje, które każdy posiada w domu. Mowa m.in. o oliwie z oliwek lub oleju lnianym. Powyższe zabiegi bez wątpienia pozwolą cieszyć się wyjątkową prezencją stołu przez bardzo długi czas.