łóżka rehabilitacyjne

Sprzęt i akcesoria rehabilitacyjne przydatne starszym osobom

Osoby starsze, które zmagają się z różnymi chorobami, wymagają szczególnej troski, dlatego też warto zadbać o to, aby w ich najbliższym otoczeniu pojawiły sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Sprzęt rehabilitacyjny można bez problemu zakupić obecnie w każdym wyspecjalizowanym sklepie medycznym, jednak wiąże się to z dosyć dużym wydatkiem. W jakie jednak przydatne sprzęty i akcesoria warto zaopatrzyć obłożenie chorą osobę?

Łóżko rehabilitacyjne
Starsze osoby, które w ogóle nie mogą się poruszać ze względu na swój stan zdrowia i większość czasu spędzają w pozycji leżącej, powinny postarać się o zakup lub wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego. Obecnie sprzedawane w sklepach łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w materace przeciwodleżynowe, które zapobiegają powstawaniu odleżyn. Jeśli chodzi natomiast o samo łóżko rehabilitacyjne, to w odróżnieniu od tego zwykłego wyposażone jest ono w szereg dodatkowych funkcji, wśród których warto wymienić np. specjalny pilot, dzięki któremu można zmieniać wysokość łóżka oraz kąt odchylenia oparcia, czy też specjalne barierki, które zapobiegają ryzyku ewentualnego wypadnięcia z łóżka podczas snu.

Poduszka ortopedyczna
Łóżko oraz odpowiedni materac to oczywiście absolutna podstawa w pokoju każdej schorowanej osoby, jednak warto również pomyśleć o poduszce ortopedycznej. Każdy sklep ze sprzętem medycznym oferuje różnego rodzaju poduszki ortopedyczne, które przynoszą ulgę w konkretnych problemach zdrowotnych. Dzięki takiej poduszce możliwe jest prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu, co przynosi ulgę w wielu bardzo poważnych schorzeniach. Komu jednak powinna przydać się poduszka ortopedyczna? W szczególności tym osobom, które zmagają się z zaburzeniami snu, zespołem bólów kręgosłupa, napięciowym oraz migrenowym bólem głowy, a także dyskopatią. Poduszki ortopedyczne wyposażone są w specjalnie wyprofilowane podparcie pod odcinek szyjny kręgosłupa, dzięki któremu możliwe jest odciążenie mięśni przykręgosłupowych. Specjalnie wyprofilowana poduszka to efekt wieloletnich prac specjalistów z zakresu neurologii, fizjoterapii oraz ortopedii. Pomimo tego, iż cena takiej poduszki może wiele osób przerazić, to jednak jej zakup jest jak najbardziej opłacalny.