Ogrodzenia frontowe

Sposoby na ogrodzenie frontowe

Co to są ogrodzenia frontowe i jakie funkcje pełnią? Jakie płoty najlepiej nadają się do ustawienia na froncie posesji? Czy istnieją uniwersalne rozwiązania pozwalające na szybkie i niedrogie wzniesienie takiej konstrukcji? Odpowiadamy.

Ogrodzenia frontowe i ich rola

Płot otaczający posesję ma nie tylko wyznaczać granice działki. Jego rolą jest też zabezpieczenie mienia przed kradzieżą i dostępem osób nieuprawnionych. Bardziej zaawansowaną funkcję pełnią ogrodzenia frontowe. To części płotu, które wyznaczają granicę między działką a główną drogą dojazdową do posesji. W ich linii umiejscowione są bramy wjazdowe oraz furtki wejściowe. Te elementy ogrodzenia pełnią również rolę reprezentacyjną – muszą więc być schludne i eleganckie. Dobrze, jeśli wpisują się stylistycznie w charakter zabudowy osiedla mieszkaniowego. Wielu właścicieli domków jednorodzinnych chce, by takie płoty zapewniały im również prywatność. Chodzi o konstrukcje, które chronią wnętrze posesji przed wzrokiem osób postronnych.

Sposób na niedrogie i solidne ogrodzenie

Ogrodzenia frontowe mogą mieć różną formę. Wielu inwestorów przeznacza znaczny budżet na budowę solidnych i reprezentacyjnych ogrodzeń murowanych lub wykonanych z kutego żelaza. Postawienie takich konstrukcji wymaga stworzenia indywidualnego projektu architektonicznego oraz zaawansowanych prac wykonawczych. Istnieją też inne – znacznie tańsze i prostsze – sposoby na budowę eleganckich ogrodzeń frontowych. Chodzi o konstrukcje wykonane z prefabrykowanych elementów, które docierają na plac budowy w formie gotowej do złożenia. Takie płoty systemowe składają się z przęseł, słupków ogrodzeniowych, wsporników, a także dopasowanych do nich bram wjazdowych i furtek wejściowych różnych typów. Są wytrzymałe, długowieczne i bardzo proste w montażu. Dostępne są w bardzo wielu odmianach oraz rozmiarach i kolorach. Część z nich to konstrukcje metalowe, inne wykonane są z trwałego i estetycznego tworzywa. Bez trudu można więc dopasować typ ogrodzenia do charakteru zabudowy oraz płotów z sąsiedztwa.