Tablica reklamowa

W jaki sposób wykonuje się tablice reklamowe?

Tablice reklamowe służą efektywnej ekspozycji reklamy. Mogą przybrać formę popularnych i dobrze widocznych banerów przy ulicach, czy reklam naklejonych na oknach budynków. Tablice można umieścić także na ogrodzeniach, rusztowaniach i placach budowy. Są statyczne i pozwalają dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Trwała i odpowiednio wykonana, będzie na długo czytelna dla potencjalnych klientów.

Dobrze wykonana tablica reklamowa, zrobi wrażenie na potencjalnym kliencie, a to zwiększy Twoje szanse na sprzedaż. Opracowanie treści reklamowej warto zlecić specjalistom, podobnie z wykonaniem tablicy i nadruku.

– „Reklama powinna wpisywać się w długofalową strategię wizerunkową firmy. Pokaż, że Twój produkt, zaspokoi potrzebę Klienta lub po prostu spraw, że otoczony nazwą Twojej firmy, zapamięta ją. W przyszłości, kiedy będzie potrzebował Twojej usługi, przypomni sobie, że właśnie Ty ją świadczysz” – mówi ekspert reklamy wizualnej z pracowni K.O.T z Wrocławia.

Dowiedz się, jakie są rodzaje tablic reklamowych i w jaki sposób się je wykonuje.


Rodzaje tablic reklamowych

Wyróżniamy banery przy ulicy oraz tzw. potykacze, tj. składane tablice umieszczane przed wejściem do firmy. Rolę reklamy mogą odgrywać tablice informacyjne. Na tablicy reklamowej musi znajdować się nazwa firmy, adres lub droga kontaktu. Tablica reklamowa musi zwrócić i na chwilę zatrzymać uwagę Klienta. Najczęściej ma na to od kilku do kilkunastu sekund. To sprawia, że reklama musi być najbardziej sugestywna i czytelnie wykonana.

Jak wykonuje się tablice reklamowe?

Pamiętaj, że nośnik jest treścią. Oznacza to, że wybierając materiał i technikę wykonania Twojej reklamy, informujesz klienta m.in. o prestiżu swojej firmy. Jeśli zainwestujesz odpowiednie środki, to przyciągniesz osoby o zasobniejszych portfelach. Inwestycja się zwróci. Co oferują pracownie reklamy wizualnej?

  • Tablica reklamowa na płycie PCV

Stosuje się je na zewnętrznych ścianach budynków, konstrukcjach stalowych lub jako tabliczki na drzwiach. Tablica reklamowa wykonana jest ze spienionego PCV, materiału, który cechuje duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Może być wielobarwna.

  • Tablica reklamowa na płycie Metaplex (Plexi)

Plexi ma szerokie zastosowanie. Można z niej tworzyć m.in. znaki drogowe. Jest wytrzymała i stosunkowo elastyczna. Odpowiednia do wykonania liter przestrzennych, stojaków reklamowych, reklam świetlnych.

  • Tablica reklamowa na płycie Dibond

Wykorzystywana również do wykonania tablic informacyjnych. Tablice dibond są lekkie, sztywne i trwałe, na co składają się dwie warstwy odpowiednio połączonego aluminium. Nadają się do wielorakiej obróbki.

Większość materiałów cechuje trwałość. Różnice polegają na giętkości i możliwości nadruku lub oklejania folią. Zwróć się o poradę do pracowni wizualnej, która w oparciu o Twoje potrzeby dopasuje odpowiedni materiał i technikę wykonania.