zabieg modelowania twarzy

Skuteczne metody modelowania twarzy

Nowoczesne metody modelowania twarzy, które oferuje medycyna estetyczna, są doskonałą alternatywą dla zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Nie wiążą się one z dużym dyskomfortem i pozwalają zauważyć niemal natychmiastowe efekty. Co więcej, wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie wymaga wyłączenia z codziennego życia i normalnego funkcjonowania.

Czy tylko przy pomocy zabiegów chirurgicznych można wymodelować twarz?

Z wiekiem twarz traci naturalny owal i zaczynają pojawiać się na niej różne niedoskonałości. Obwisła skóra, zmarszczki powierzchniowe oraz głębokie, a także opadające kąciki ust lub opadające powieki stają się przyczyną kompleksów i sprawiają, że przybywa nam lat. W takim przypadku skuteczną alternatywą dla drogich i wiążących się z bólem oraz koniecznością rekonwalescencji zabiegów chirurgicznych są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które gwarantują bardzo dobre efekty. Modelowanie twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej lub profesjonalnego liftingu wolumetrycznego zapewnia możliwość odmłodzenia wyglądu i poprawy estetyki twarzy. Warto pamiętać o tym, aby zdecydować się na usługi doświadczonego lekarza, bo tylko wówczas zyskamy pewność, że zabieg modelowania twarzy będzie przeprowadzony w profesjonalny sposób i z zastosowaniem najwyższej jakości, bezpiecznych preparatów.

– „Modelowanie twarzy można przeprowadzić z wykorzystaniem liftingu wolumetrycznego, który jest zabiegiem o kompleksowym działaniu lub z wykorzystaniem innych metod poprawy estetyki twarzy. Ich dobór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, które mogą uwzględniać m.in. redukcję zmarszczek, przywrócenie naturalnego owalu twarzy lub redukcję nadmiernego zwiotczenia skóry” – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Jakie efekty przynoszą zabiegi medycyny estetycznej modelujące twarz?

Jedną z najchętniej stosowanych metod modelowania twarzy jest zastosowania zastrzyków z kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy pozwala w szybki sposób zredukować drobne zmarszczki, wypełnić fałdy nosowo-wargowe, powiększyć usta, wypełnić policzki i wymodelować owal twarzy, a także wykonać lifting wolumetryczny, który zapewnia kompleksowe efekty i sprawia, że twarz odzyskuje młody, promienny i świeży wygląd. Skutecznym sposobem modelowania twarzy jest także zastosowanie toksyny botulinowej, która pozwala nadać pożądany kształt opadającym kącikom ust i opadającym powiekom, a także redukuje zmarszczki. Decydując się na wybór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w celu wymodelowania rysów twarzy i przywrócenia jej młodego wyglądu, można niemal od razu zauważyć ich efekty, co jest ogromną zaletą. Co więcej, zabiegi te nie wiążą się z koniecznością operacji, więc można uniknąć bólu oraz innych skutków ubocznych, z jakimi wiąże się modelowanie twarzy metodami chirurgicznymi. Medycyna estetyczna gwarantuje możliwość wyboru spośród różnych metod modelowania twarzy, które nie wymagają wielkich wydatków, dlatego cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród osób dysponujących znacznymi sumami pieniędzy.