Ścienne aranżacje, czyli fototapeta w modzie

Sposobów na zaaranżowanie domowej ściany i na jej ozdobienie jest mnóstwo. Możemy skupić się na wariacjach malowanych z farby, co przez jakiś czas było dosyć modne i popularne. Malowanie ściany nie jest złym pomysłem. Obecnie na rynku wybór farb różnego rodzaju jest naprawdę duży, co stwarza z pewnością dużo nowych możliwości. Niektórzy wybierają połączenie farby z częściowo położoną tapetą – też wygląda to ciekawe i jest dosyć praktycznym pomysłem. Natomiast obecnie najbardziej modna, popularna i ciesząca się największym zainteresowaniem jest fototapeta.

Fototapeta to nic innego, jak tapeta w lepszym wydaniu. Bowiem jest to zdjęcie przedstawione na podłożu drukowym, którym możemy przyozdobić naszą ścianę. Możemy wybrać pośród gotowych wzorów przedstawiające najróżniejsze motywy, od przepięknych krajobrazów, po urzekające panoramy miast z różnych części świata. Dla tych, którzy lubią być bardziej oryginalni i nietuzinkowi fototapeta ma do zaoferowania dużo więcej. Możemy równie dobrze wybrać stylizację przygotowaną z naszej własnoręcznie wykonanej fotografii. Jedynym warunkiem jest wybranie takiego zdjęcia, które będzie wykonane w wysokiej rozdzielczości, a jego jakość pozwoli na uzyskanie oczekiwanego efektu, który to zdobić będzie nasze oko na długie lata.

No właśnie, długie lata – dobrze wykonana i położona fototapeta może być ozdobą i aranżacją na długi czas. Fototapeta jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Możemy ją myć i usuwać wszelkie zabrudzenia mokrą ściereczką. Zaletą fototapety jest również fakt, że nadaje się ona do każdego pokoju. Bez znaczenia czy jest to łazienka, w której panuje bezustanna wilgoć czy tez kuchnia, w której fototapeta będzie miała do czynienia z tłuszczem czy przeróżnymi zapachami.

Jeśli już zapadnie decyzja o fototapecie najlepszym sposobem będzie zatrudnienie fachowca, który zna się na profesjonalnym montażu fototapety. Samodzielny montaż nie jest zalecany, ponieważ źle i nieprawidłowo położona fototapeta może wyglądać mało atrakcyjnie, lub może zdarzyć się, że za dzień lub dwa odpadnie od ściany zostawiając na niej klej. Warto więc zainwestować w profesjonalny montaż aniżeli brać się za to samemu.

Patrząc na style, w jakich wykorzystywana jest fototapeta możemy zauważyć, że niektórzy decydują się na położenie fototapety miejscowo, na niewielkiej części ściany w danym pomieszczeniu. Resztę ścian możemy wtedy pomalować klasycznie farbą malarską, co jeszcze bardziej uwydatni i podkreśli obecność fototapety.

Fototapeta nie jest drogą aranżacją. Dobrze wykonana i pielęgnowana może służyć przez naprawdę długie lata. Dzięki temu nie będziemy musieli co jakiś czas odświeżać ścian i wydawać dodatkowych pieniędzy – co również jest dosyć istotne.

Niewysoka cena, łatwa pielęgnacja, aranżacja na długie lata i niesamowity wybór wzorów fototapety sprawiają, że fototapeta staje się coraz bardziej popularna i jest coraz chętniej i częściej wybierana.

Fototapeta nie jest hitem i nowością na rynku polskim. Moda na fototapety przyszła w latach 80’, a rozwijająca się technologia i nowe potrzeby klientów sprawiły, że jest ona dużo lepsza od tej sprzed 30 lat.

Artykuł przygotowała firma Topago – zapraszamy do odwiedzenia witryny http://topago.eu i do zapoznania się z ofertą.