usługi stomatologiczne

Jakie są przeciwwskazania do implantów?

Nie da się ukryć, że implanty zębowe to bardzo nowoczesny sposób, który pozwala skutecznie uzupełnić braki w naturalnym uzębieniu. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Nie może dziwić zatem, że są to często zlecane usługi stomatologiczne. Chyba nikogo bowiem nie trzeba przekonywać, że ładny uśmiech ma w dzisiejszych czasach spore znaczenie. Sprawia, że właściciele czują się pewniej, a to z kolei przekłada się na dobre samopoczucie i osiąganie sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niestety, nie każdy może zdecydować się na implanty zębowe. Jakie są przeciwwskazania do takiego zabiegu?

Należy podkreślić, że takie usługi stomatologiczne nie są stosowane w przypadku kobiet w ciąży. Wszystko dlatego, że implanty zębowe mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie pacjentki w błogosławionym stanie oraz płodu. Poza tym trzeba również wspomnieć o nowotworach. Niestety, pacjenci z tymi poważnymi problemami także nie mogą zdecydować się na taką czynność. To jednak nie wszystko. Jeśli chodzi o przeciwwskazania ogólne, wyróżniamy także choroby wyniszczające, takie jak narkomania, alkoholizm czy AIDS. Należy wspomnieć o zaawansowanej osteoporozie czy zaburzeniach układu krzepnięcia. Implanty zębowe nie są wszczepiane także pacjentom z nieustabilizowaną cukrzycą. Jest to spowodowane spowolnionym gojeniem się ran. Dzieci i młodzież, którzy nie mają jeszcze ukończonego 16 roku życia również nie są poddawani temu zabiegowi. Wszystko dlatego, że w ich przypadku nie został jeszcze ukończony proces rozwoju kości szczęki. Tego typu usługi stomatologiczne nie są możliwe także w aspekcie ludzi z padaczką, nieleczoną paradontozą czy próchnicą, a także chorobą reumatoidalną.

Są także miejscowe przeciwwskazania, które sprawiają, że implanty zębowe nie mogą być zastosowane. Mowa tutaj między innymi o zbyt małej szerokości albo wysokości wyrostka zębodołowego żuchwy albo szczęki. Takie usługi stomatologiczne wymagają również odpowiedniej ilości miejsca pomiędzy zębami na zrealizowanie przyszłej korony. Pacjenci są odprawiani „z kwitkiem”, jeśli mają zbyt mocne przechylenie zębów lub rozmaite urazy w obrębie błon śluzowych (które dotyczą planowanego miejsca implantacji).