ciąża

Jakie są najczęstsze dolegliwości ciążowe ?

Ciąża to czas, kiedy każda kobieta z pewnością uważa na swoje zdrowie, na to co je, na jakie czynniki zewnętrzne jest wystawiona (smog, promieniowanie słoneczne itd.). Wszystko dlatego, że dba już nie tylko o siebie, ale również o swoje nienarodzone jeszcze dziecko. Niestety podczas ciąży kobietom przytrafiają się różnego rodzaju dolegliwości. Jakie są najczęstsze dolegliwości ciążowe? Co dokucza kobietom w stanie błogosławionym?

 

Jak podaje portal informacyjny z Warszawy, w tym mieście rodzi się co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Ich matki nie mają łatwego życia, choć na pewno radość z posiadania dziecka im wszystko wynagradza. Najczęstsze dolegliwości jakie spotykają mamy to:

 

Hemoroidy w ciąży – wiele kobiet spotyka się z tym problemem będąc w ciąży. Są one spowodowane m.in. uciskiem w brzuchu kobiety. Aby ich uniknąć trzeba jeść dużo błonnika.

 

Zaparcia w ciąży – są one jedną z przyczyn wspomnianych wyżej hemoroidów. Warto pić dużo wody aby ich uniknąć.

 

Ból pleców – nic dziwnego, że kobiety zmagają się w ciąży z bólem pleców. Wszak noszą dodatkowe kilogramy! Należy się mocno oszczędzać, szczególnie w ostatnim trymestrze.

 

Bezsenność w ciąży – kobiety często mają problem z bezsennością, która nasila się tuż przed porodem. Jest to wynik często dużych emocji, które towarzyszą im w ostatnich dniach ciąży.

 

Dolegliwości ciążowe to na pewno poważny temat, jednak warto pocieszać się myślą, że skończą