rolety na wymiar

Rolety, czy zasłony – co wybrać?

Aranżując wnętrze, mieszkania liczy się każdy poszczególny jego element. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie dopasowanie systemów okiennych, które pozwolą nie tylko na regulację nasłonecznienia we wnętrzu, ale również będą stanowić doskonałe uzupełnienie stylu utrzymanego w mieszkaniu. Na co lepiej jest postawić, wybierając ozdobę okna? Sprawdźmy.

Dlaczego rolety?

Rolety okienne to w ostatnich latach zdecydowanie chętniej wybierany system niż zasłony. Dlaczego tak się dzieje? Rolety na okna to produkt zdecydowanie bardziej praktyczny. Decydując się na rolety, możemy zapomnieć o ich czasochłonnej pielęgnacji. Wystarczy je jedynie regularnie przecierać suchą ścierką, a pozostaną w dobrej kondycji przez długi czas.

Rolety na wymiar i nie tylko

Rolety można dopasować do praktycznie każdego okna. W sklepach znajdziemy je w wielu różnych rozmiarach, a nawet kształtach, co umożliwi ich łatwe dobranie. A jeśli nie możemy odnaleźć odpowiedniej wielkości rolety do naszych potrzeb, zawsze możemy zdecydować się na rolety na wymiar. Nie są one wcale takie drogie. Wystarczy niewielka dopłata do standardowej ceny, a szybko będziemy mogli cieszyć się roletami, które będą najlepiej dopasowane do naszych okien oraz stylu wnętrza.

Ogromny wybór

Udając się do sklepu stacjonarne bądź sklepu internetowego po zakup systemu okiennego, nietrudno jest zauważyć, jak ogromny wybór jest nam stawiany, jeśli chodzi o rolety. Dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Oprócz rolet na wymiar możemy wybierać również spośród rolet rzymskich, plisowanych, rolet zaciemniających czy też mini rolet, które sprawdzą się nawet na oknach otwierających się w sposób nietypowy.

A może jednak zasłony?

Zasłony wybierane były do naszych domów przez wiele długich lat. I zdaje się, że ich najlepsze czasy przeminęły. Dlaczego? Są one znacznie droższe od rolet i wymagają większego zaangażowania, jeśli chodzi o pielęgnację. Jeśli kupować zasłony to tylko te wysokiej jakości, a nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Dlatego naszym faworytem bez wątpienia pozostawać będą rolety szczególnie te, robione na wymiar.