badania diagnostyczne Kraków

Kiedy robić badania diagnostyczne?

Badania diagnostyczne mogą uratować życie – to nie puste hasło, a realna rzeczywistość. Wykonując je regularnie możemy wykryć różne poważne choroby we wczesnym stadium.

Badania diagnostyczne mogą uratować życie – to nie puste hasło, a realna rzeczywistość. Wykonując je regularnie możemy wykryć różne poważne choroby we wczesnym stadium. Kiedy je wykonywać? Na co szczególnie zwracać uwagę?

badania diagnostyczne

Monitoruj swój organizm

Badania diagnostyczne należy robić regularnie, jeśli jednak zauważysz, że Twój organizm zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle, nie czekaj i udaj się na badania. Warto czytać sygnały, jakie daje nam nasz organizm. Jeśli po całym dniu bardzo ciężkiej pracy, wieczorem padamy bez sił i zasypiamy od razu – nasz organizm zachowuje się odpowiednio. Jeśli jednak już po przebudzeniu nie masz sił i „nic ci się nie chce” najlepiej od razu zrobić jakieś badania.

Co pół roku, co rok – kiedy je robić?

Badania diagnostyczne należy wykonywać regularnie, to wie każdy. Jednak nie każdy wie, że nie jest to określone jako co rok, co pół roku. To, jak często musimy wykonywać takie badania zależy od stanu naszego zdrowia. Dlatego, jeśli nie wiesz kiedy wykonywać te badania, udaj się do swojego lekarza, który podpowie ci, kiedy powinieneś zadbać o tę czynności.

Badania diagnostyczne to pobranie krwi

To kolejny mit i uogólnienie. Badania diagnostyczne, mają za zadanie zdiagnozować stan naszego organizmu. Z badań krwi można wyczytać wiele, jednak nie wszystko. Oprócz pobierania krwi, lekarze zalecają:

  • Badanie moczu,
  • RTG płuc,
  • EKG serca,
  • Tomografię komputerową,
  • Kolonoskopię,
  • USG.

Należy również pamiętać, że to, jakie badania będziemy mieli wykonywane, zależy od naszego lekarza oraz stanu naszego zdrowia.

Gdzie wykonywać badania diagnostyczne?

Najlepiej w przychodni, gdzie mamy lekarza rodzinnego. Możemy się również zapisać na badania w szpitalu. Zazwyczaj wtedy zostajemy na oddziale do 3 dni i lekarze robią nam kompleksowo cały cykl badań. Jeśli jednak nie chcemy robić badań w żadnych z dwóch miejsc, możemy znaleźć specjalistyczną przychodnie, która oferuje takie zabiegi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: badania diagnostyczne Kraków i przefiltrować wyniki. Z pewnością to, co wyrzuci nam wyszukiwarka spełni nasze oczekiwania.

Jak chronić zdrowie?

Zachowywanie zasad higieny, dbanie o zdrową dietę oraz wysiłek fizyczny. To kilka z wielu sposobów na walkę z chorobami. Jednak jednym z najskuteczniejszych sposobem są regularne badania diagnostyczne – pamiętajmy o tym.