nzf

Refundacja pieluchomajtek

Pieluchomajtki dla dorosłych refundacja przysługuje osobom, które na co dzień borykają się z problemem nietrzymania moczu i stolca, co może być spowodowane chorobą nowotworową, wadami wrodzonymi bądź nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Refundacja NFZ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, refundacja przysługuje osobom ubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia. Pacjent może otrzymać maksymalnie 60 sztuk środków chłonnych czy pieluchomajtek na miesiąc. Lekarz może wystawić zlecenie na 3 miesiące, co za tym idzie, pacjent nie może przekroczyć określonego czasu na wniosku. Podstawą na dofinansowanie pieluchomajtek jest odpowiednio podpisane i wypełnione zlecenie.

Jak juzyskac refundacje kod p101 lub p100?

Jeśli chcemy starać się o dofinansowanie pieluchomajtek i innych środków chłonnych, w pierwszej kolejności należy udać się do odpowiedniego lekarza, który wystawi nam pierwsze zlecenie. O taki wniosek można się starać podczas wizyty u ginekologa, chirurga, neurologa czy urologa. Należy pamiętać tym, aby był to lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ. Kolejnym etapem jest potwierdzenie zlecenia w właściwy punkcie Narodowego Funduszu Zdrowia. Wniosek ten można dostarczyć osobiście bądź poprzez wysłanie za pomocą poczty. Następnie oddział NFZ potwierdza zlecenie i wydaje pacjentowi kartę comiesięcznego zaopatrzenia na pieluchomajtki. Po otrzymaniu odpowiednich dokumentów możemy dokonać zakupu w najbliższej aptece lub sklepie medycznym, które również mają podpisaną umowę z NFZ. Zakupu można również dokonać za pośrednictwem stron internetowych.

Zaopatrzmy siebie lub naszych bliskich w pieluchomajtki, które zdecydowanie ułatwią im życie. Skorzystajmy z refundacji NFZ na te produkty, aby zmniejszyć zapotrzebowanie finansowe na tego typu produkty. Po więcej informacji należy udać się do specjalisty.