sklep rowerowy

Przygotuj swój rower na zimę z sklepem rowerowym w Kielcach

Jesień i zima to okres w którym aktywność wielu rowerzystów znacząco spada lub całkowicie zanika. Wiąże się to głównie ze schowaniem roweru do piwnicy lub garażu. Jednakże warto zadbać o przygotowanie roweru do przezimowania. Z pomocą przyjdzie nam sklep rowerowy w Kielcach.

Kup niezbędne rzeczy w sklepie rowerowym w Kielcach i wyczyść oraz zabezpiecz swój rower

Dobrą praktyką przed pozostawieniem roweru na zimę w piwnicy bądź garażu jest jego przygotowanie na kilkumiesięczne pozostanie w spoczynku.

Chcąc zrealizować taki zabieg, trzeba wyposażyć się w niezbędne akcesoria, takie jak: czyste szmatki, kartony/folia, preparaty do czyszczenia i smarowania,, szczotka z długim i sztywnym włosiem, śrubokręt lub klucze ampulowe, pompka. Nabędziesz je w sklepie rowerowym w Kielcach.

Wszystkie te przedmioty i specyfiki przydadzą się do zakonserwowania roweru. Mimo iż nie będzie on używany, nie oznacza to, że nie będzie to miało wpływu na jego kondycję. Brud na łańcuchu lub innych elementach roweru może doprowadzić do wystąpienia ognisk korozji, a nie dopompowane koła w połączeniu z ciężkim rowerem, mogą zaskoczyć nas na wiosnę odkształconymi oponami.

Zaleca się zatem, aby rower dokładnie wyczyścić. Kartonów lub folii warto uzyć jako zabezpieczenie podłoża na którym będzie się pracować. Ściekający bród i stary smar może być ciężki do wyczyszczenia. Tutaj także mogą przydać się ampule i śrubokręt, które pozwolą na rozkręcenie niektórych elementów i dokładne wyczyszczenie wszystkich zakamarków Do samego procesu czyszczenia warto wykorzystać odpowiednie środki do sprzętu rowerowego, które mona znaleźć w sklepie rowerowym w Kielcach.

W przypadku łańcucha ważne będzie nie tylko samo czyszczenie (twarde włosie szczotki lepiej usuwa osady smaru i brudu spomiędzy ogniw), lecz także nasmarowanie. W celu osiągnięcia najlepszego efektu – nie należy się śpieszyć. Precyzyjne i dokładne czyszczenie oraz smarowanie, sprawią że każdy element łańcucha będzie prawidłowo zabezpieczony.

W jakim miejscu przechowywać rower w okresie jesienno-zimowym

Wszystko uzależnione jest od naszych możliwości.

W najlepszej sytuacji są osoby posiadające ogrzewany garaż. To sprawia, że poziom wilgoci jest bardzo niski, a stałość optymalnej temperatury pozwoli zachować np. ogumienie w lepszej kondycji.

Drugą opcją jest piwnica. Te na ogół są suche, ale temperatury w nich panujące są często niższe. Ważne, aby rower nie był poddany ekspozycji na znaczące wahania temperatur.

Zdecydowanie odradza się trzymania roweru “pod chmurką”. Jesienno-zimowa pogoda na pewno nie wpłynie pozytywnie na kondycję roweru.

Nie mniej warto pomyśleć o zabezpieczeniu roweru w postaci pokrowca. Pozwoli to na osłonięcie go od kurzu i pyłów, które w miejscu przechowywania najczęściej występują. Sprawi to, że na wiosnę będzie wystarczyło tylko podpompować koła i śmiało jechać na pierwszą przejażdżkę w nowym sezonie. O ile serwis był przeprowadzony prawidłowo.

Odwiedź METRO BIKES – sklep rowerowy w Kielcach i przygotuj rower na zimowanie.