mebli do przedpokoju

Przechowywanie w przedpokoju. Jakie meble wybrać?

Meble do przedpokoju to ważny element wystroju, a także wyposażenie, które powinno być funkcjonalne i trwałe. Przedpokój to zwykle raczej ograniczona przestrzeń, która w dodatku jest dość intensywnie wykorzystywana. Przy wyborze mebli warto więc kierować się zmysłem praktycznym i zwracać uwagę na ich możliwości użytkowe oraz solidność, a także wiążącą się z nią wytrzymałość.

Meble do przedpokoju – jakie powinny być?

„Przedpokój to jedno z miejsc, które łączy w sobie kilka różnych funkcji. Najczęściej przedpokój służy do ostatnich przygotowań tuż przed wyjściem z domu, jest wykorzystywane do przechowywania odzieży, zazwyczaj okryć wierzchnich i obuwia, jednocześnie jest pomieszczeniem, które jako pierwsze widzą odwiedzający nas goście. Dlatego wszystkie meble do przedpokoju powinny być zarazem atrakcyjne pod względem wizualnym, wygodne w użytkowaniu, jak również odpowiednio pojemne” – informuje przedstawiciel Fabryki Mebli Meblar, która wytwarza meble systemowe i tapicerowane.

Jedną z charakterystycznych cech przedpokojów jest zwykle dość ograniczona ilość dostępnego miejsca. Wszystkie meble, które będą tam używane, powinny więc mieć możliwie zwartą i kompaktową budowę. W takich warunkach ciężko zwykle o zmieszczenie kilku różnych sprzętów. Bardzo ciekawym i praktycznym pomysłem są więc meble, które łączą w sobie kilka różnych funkcji.

Ponieważ przedpokój można uznać za wizytówkę domu lub mieszkania bardzo ważne jest, by meble do przedpokoju miały dobry design i pasowały do stylu, w jakim są zaaranżowane pozostałe pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do przedpokoju?

Każdy mebel do przechowywania powinien oferować wystarczającą ilość miejsca, tak by nie było problemów ze schowaniem wszystkich potrzebnych rzeczy. Nieodzownym elementem wyposażenia mebli do przedpokoju będą więc szafki lub półki, na których można ustawić użytkowane w danej porze roku buty. Jeśli mamy zwyczaj używania obuwia domowego, warto zadbać o to, by wybierany mebel dawał możliwość zmieszczenia także jego.

Istotnym elementem mebli do przedpokoju będą również wygodne szuflady. Można w nich chować wszelkiego rodzaju akcesoria od kluczy od domu lub auta aż po składany parasol czy szczotki do czyszczenia ubrań. W przedpokoju nie może naturalnie zabraknąć miejsca na przechowywanie płaszczy czy kurtek. W zależności od naszych preferencji odzież tego typu można wieszać w szafie lub na otwartym wieszaku. Pierwsze rozwiązanie będzie lepsze, jeśli w przedpokoju jest stosunkowo chłodno. Wówczas zakładane ubrania nie będą nieprzyjemnie zimne. Jeśli jednak temperatura w przedpokoju jest odpowiednia dla naszych potrzeb, można rozważyć odkryty wieszak, ponieważ daje on szybszy i łatwiejszy dostęp do naszych rzeczy.

Bardzo potrzebnym elementem wystroju przedpokoju jest również lustro. Dobrze, jeśli jest ono wkomponowane w mebel, który mamy zamiar wybrać. Będzie to sprytny pomysł zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy wolnej ściany, którą można by wykorzystać do powieszenia lustra. Jednak dodatkowe lustro będzie zawsze dobrym uzupełnieniem wyposażenia, ponieważ powiększa ono optycznie całe pomieszczenie, które najczęściej nie jest zbyt wielkie.