Iberogast

Problemy żołądkowo-jelitowe – jak sobie z nimi radzić

W czasach, gdy na półkach sklepowych trudno nam znaleźć artykuły spożywcze pozbawione chemii, zmagamy się coraz częściej z zaburzeniami układu pokarmowego. Na dolegliwości żołądkowe i jelitowe pojawia się coraz więcej preparatów. W jaki sposób nam pomagają?

Niemała liczba osób zmaga się z zespołem jelita drażliwego bądź dyspepsją czynnościową. Obydwa schorzenia dają podobne objawy, przez co prawidłowe rozpoznanie bywa utrudnione. W wielu przypadkach zachodzi konieczność wdrożenia indywidualnego planu leczenia. Na co dzień jednak, gdy dolegliwości nie są aż tak uciążliwe, ale jednak dają się we znaki, można wspomóc się preparatami dostępnymi w aptece.

Bóle brzucha, zgaga, wzdęcia, uczucie przepełnienia żołądka, skurcze, gazy i nudności. To objawy, które powodują problemy w funkcjonowaniu, w życiu codziennym. Możemy jednak poradzić sobie z nimi, stosując na przykład Iberogast. Lek, który bazuje na wyciągach ziołowych. Zawartość aktywnych składników pozwala uporać się z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego.

Mamy szansę ograniczyć ból, nudności, wzdęcia i gazy – objawy, które są dla nas dość uciążliwe. Nie chodzi o to, by leczyć się na własną rękę, ale wspomóc w najtrudniejszych okresach. Jeśli bowiem dolegliwości nasilają się, utrzymują przez dłuższy czas i dołączają do nich inne objawy, nie tylko po stronie układu pokarmowego, nie pozostaje nic innego, jak w trybie pilnym udać się na konsultację lekarską. Zespół jelita drażliwego czy dyspepsja czynnościowa to schorzenia, które dają wiele objawów charakterystycznych także dla poważnych chorób, zupełnie innego rodzaju. Im szybciej określimy przyczynę i poddamy się właściwemu leczeniu, tym szybciej powrócimy do pełni zdrowia, a przynajmniej ograniczymy najbardziej uciążliwe dolegliwości.