kosz na śmieci

Pozbywamy się tego, co w domu zbędne: Śmieci i wilgoci!

Od kiedy w naszych domach pojawiły się superszczelne okna, częstym problemem stał się nadmiar wilgoci. Wiedzą o czym mowa zwłaszcza ci, którzy rano często widzą zaparowane od wewnątrz szyby, zamieniające się wręcz w małe strumyczki płynące po okiennych szybach.

Musimy przy tym mieć świadomość, że taki obraz wskazuje na problem zbyt wysokiej wilgotności powietrza w pomieszczeniu i niewystarczającej wentylacji, które to zjawiska mogą pociągać za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Zaliczyć do nich trzeba zarówno niebezpieczeństwo powstawania pleśni i grzybów, podwyższenie kosztów ogrzewania, negatywny wpływ na domowe urządzenia i meble jak i nieprzyjemny zapach, dyskomfort mieszkańców, a w konsekwencji także problemy zdrowotne. Systematyczne dokładne wietrzenie wszystkich pomieszczeń nie zawsze w pełni rozwiązuje problem, aby zatem nie dopuścić do poważnych kłopotów, warto zawczasu sięgnąć po odpowiednio dobrany pochłaniacz wilgoci. Do wyboru mamy obecnie szeroki wachlarz produktów, których działanie opiera się na pochłaniających wilgoć tabletkach lub granulatach. Na rynku dostępne są obecnie także bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w postaci elektrycznych pochłaniaczy wilgoci, działających automatycznie, jednak na potrzeby domowe najczęściej wybieramy modele prostsze, kierując się ich estetyką i jako kryterium wyboru uwzględniając pomieszczenie, w którym je umieścimy. Do wyboru mamy bowiem zarówno proste, lecz estetyczne pudełka, jak i ciekawe wzory pluszaków i kolorowych sakiewek. Pamiętając jedynie o wymianie wkładów bądź opróżnianiu zbiorników na wodę – w zależności od wybranego modelu – na pewno przestaniemy mieć problem z nadmiarem wilgoci w naszym domu!

pochłaniacz wilgoci

O ile jednak nadmiar wilgoci przeszkadza nam zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy częściej przebywamy przy zamkniętych oknach, to przez okrągły rok walczymy z nadmiarem śmieci. Rozwiązaniem tego problemu jest wyposażenie naszego domu w odpowiedni kosz na śmieci, umożliwiający zapanowanie nad odpadkowym chaosem. Absolutnie niezbędny jest solidny kosz w kuchni, najlepiej podwójny, co ułatwi segregację odpadków, ale i w innych pomieszczeniach warto ustawić te praktyczne przedmioty: chociażby w pokoju dziecinnym, zachęcając dzieciaki do uprzątania na bieżąco niepotrzebnych skrawków papieru, ścinków i papierków po cukierkach, czy w młodzieżowym, dzięki czemu nie będziemy musieli zbierać zalegających wokół biurka niezliczonych brudnopisów i opakowań po czipsach – łatwiej będzie po prostu systematycznie opróżniać kosz. Dostępność wielu kolorów i wzorów koszy pozwoli na dopasowanie ich do stylistyki i kolorystyki każdego wnętrza, będą mogły zatem pełnić nie tylko rolę czysto użytkową, ale i estetyczną, a my z łatwością ograniczymy panoszący się dotąd w każdym kącie bałagan.