tabletki na zatoki Sinupret

Jak poradzić sobie z katarem? Podpowiadamy!

Katar potrafi być bardzo uciążliwy. Jak można sobie z nim poradzić? Sprawdź nasze domowe i apteczne metody na katar już teraz!

Nieżyt nosa, czyli potocznie katar to choroba, która jest związana z zapaleniem błony śluzowej nosa, w także niekiedy zatok przynosowych.

Katar może pojawić się zarówno jako efekt infekcji (najczęściej wirusowych przy przeziębieniu albo grypie), jak i infekcji bakteryjnych. Dodatkowo, może być także objawem alergii, na przykład na pyłki roślin, roztocza kurzu domowego czy alergeny zwierzęce.

W jaki sposób można poradzić sobie z katarem i odetchnąć w końcu pełną piersią?

Leczenie kataru – metody domowe

Oprócz wydmuchiwania nosa w chusteczkę możemy zastosować szereg różnych metod, które pozwalają na zmniejszenie ilości wydzieliny z nosa, a także ułatwiających oddychanie.

Przede wszystkim bardzo dobre rezultaty można uzyskać przez inhalacje. Można wykonać je bez specjalistycznego sprzętu – wystarczy tylko miska z gorącą wodą oraz ręcznik. Ciepło sprzyja wtedy opróżnianiu nosa z wydzieliny.

Gdy do wody dodamy także olejki eteryczne, na przykład eukaliptusowy, sosnowy, możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty – zawarte w olejkach składniki skutecznie wspierają leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.

Możemy także zastosować specjalne zestawy przeznaczone do płukania zatok – to sprawdzony wybór wtedy, gdy wydzielina zalega głęboko i nie chce ustąpić.

Leczenie kataru – metody apteczne

W aptekach można znaleźć obecnie pełną gamę preparatów na katar – od takich bazujących na naturalnych składnikach jak tabletki na zatoki Sinupret aż do złożonych leków, które wydawane są również na receptę.

Takie preparaty jak tabletki na zatoki Sinupret działają długofalowo – zawarte w nich składniki pozwalają na pozbycie się infekcji zatok, a przy tym kataru i zapobiegają jego nawrotom.

Podobne efekty dają także inne leki, na przykład leki przeciwhistaminowe, które stosowane są w leczeniu kataru siennego oraz objawów alergii, a także możemy znaleźć je w złożonych preparatach na grypę i przeziębienia.