farba do salonu

Popularne farby ścienne

Każde pomieszczenie można zmienić w sposób optyczny.

Odpowiednie zestawienie mebli wpływa na ogólną, wyczuwalną przestrzeń. Istotnym czynnikiem są także farby, które nadają kolorytu ścianom. Jakie barwy stały się szczególnie popularne wśród młodych Polaków?

Metraż i pomieszczenie powiedzą nam wiele o farbie

Przed zakupem produktu warto poznać to, czym dysponujemy. Inaczej dobiera się farby do pokojów dużych. Jeżeli jednak nie możemy pochwalić się odpowiednią przestrzenią, musimy optycznie wydłużyć nasz przybytek.

W taki sposób dokonuje się prostego podziału na kolory ciemne oraz jasne. Z reguły tonacje delikatne wpływają na nasz wzrok kojąco. To kolejny czynnik, który warto wziąć pod uwagę podczas rozważań.

Kolejnym kryterium podziału jest niewątpliwie konkretne pomieszczenie (jego przeznaczenie). Z tego względu inaczej wygląda farba do salonu, zupełnie odmiennie zaś ta przeznaczona do aneksu kuchennego. Znając ogólne trendy zajmijmy się tym, co ostatnio modne. Na jakie barwy koniecznie zwracać uwagę?

Delikatne odcienie nadają odpowiedni charakter

Powiązane ze stylem skandynawskim, nie narzucają agresywnego wydźwięku. Delikatne kolory idealnie uzupełniają nowoczesne wnętrza. Łączą się z ciemnymi oraz jasnymi dodatkami. Istotną kwestią w tym przypadku jest jednak właściwy dobór dodatków.

Sama delikatna natura może być powiązana także z odcieniami błękitu, szarości albo też jasnej cytryny. Trzeba przyznać, że takie połączenia idealnie dopełniają wnętrza drobne, o ograniczonym metrażu.

Ekstrawagancja raczej nie w salonie

Kolory intensywne męczą nasz wzrok. Ciężko przebywa się nam w pomieszczeniach, które emanują żywą barwą. Dlatego też powinno się ich unikać w salonie. Tutaj spędzamy ogrom czasu, relaksujemy się po ciężkim dniu oraz przyjmujemy gości. Warto więc zrobić wszystko, aby pomieszczenie stwarzało pozory przyjaznego. W salonach najczęściej stosuje się wspomniane wcześniej, jasne odcienie.

Przedpokój to miejsce do testów

Neutralne pomieszczenie, które nie ma żadnego wydźwięku. Tutaj projektant może puścić wodze fantazji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać farby dekoracyjne. Ciekawie przedstawiają się także produkty strukturalne. Dzięki nim przedpokój nabiera kolorytu oraz wyrazu.