Ginkofar

Jak poprawić pamięć u osób starszych?

Z wiekiem pamięć i koncentracja ulegają pogorszeniu w wyniku zmian, jakie zachodzą wówczas w mózgu. Choć zwykle uznajemy to za nieuchronny proces, to warto wiedzieć, że niezależnie od wieku aktywność mózgu może ulec poprawie dzięki odpowiednim ćwiczeniom i diecie, a także niektórym lekom.

Seniorzy, którzy uskarżają się na problemy z koncentracją i pamięcią zwykle przypisują te dolegliwości upływowi czasu, traktując je jak naturalny proces, którego nie można odwrócić. Okazuje się jednak, że sprawność umysłu można zachowywać nawet na emeryturze dzięki odpowiednim ćwiczeniom i diecie. Istnieje również szereg preparatów, takich jak na przykład Ginkofar, które dostarczają organizmowi składników niezbędnych do poprawy aktywności niektórych aktywności mózgu, jak zdolność do utrzymania koncentracji i dobra pamięć.

Dieta osób cierpiących na łagodne postaci demencji powinna składać się z kombinacji owoców, warzyw, dużych ilości orzechów, ryb i bakalii. Warto również wspomagać ją suplementami dedykowanymi seniorom, którzy pragną poprawy pamięci, jak na przykład Ginkofar. Ponadto należy pamiętać o napojach sprzyjających koncentracji. Powszechnie znane z tych właściwości są między innymi kawa i herbata, a także ziołowe napary. Z różnych względów seniorzy nie powinni ich jednak zbyt często wprowadzać do diety. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest picie soków z czerwonych winogron i niewielkich ilości wina. Zawierają one cenne antyoksydanty, które opóźniają proces starzenia komórek nerwowych.

Nie należy również rezygnować z drobnych ćwiczeń dla mózgu. Wystarczy codziennie rozwiązywać krzyżówki, sudoku albo różnego rodzaju rebusy i łamigłówki. Mózg wymaga bowiem treningu, dzięki któremu (podobnie jak mięśnie) będzie w dobrej kondycji. Warto również zagrać w wnukami w gry polegające na zapamiętywaniu położenia określonych kart i inne gry pamięciowe. Takie ćwiczenia w połączeniu z właściwą dietą i suplementami (na przykład wspominanym już preparatem Ginkofar) dadzą niezwykłe efekty.