plush minky

Plush minky – tkanina uwielbiana przez dużych i małych!

O minky słyszał już zapewne każdy rodzic. Jest to niezwykle popularny w ostatnich latach materiał, którego niezwykłe właściwości doceniają zwłaszcza rodzice małych dzieci. Plush minky jest mięciutki, przytulny oraz posiada charakterystyczne tłoczenia, przez co doskonale sprawdza się do wykonywania z niego akcesoriów pościelowych dla najmłodszych.

Czym jest i jak wytwarzany jest plush minky?

Plush minky powstaje na bazie syntetycznych włókien poliestrowych. Ich specjalny proces produkcji sprawia, że uzyskana w ten sposób tkanina jest niezwykle miękka, przytulna oraz aksamitna w dotyku. Podczas użytkowania nie podrażnia więc delikatnej dziecięcej skóry oferując jej w zamian przyjemne ciepło i otulenie.

Z minky wykonuje się różnego rodzaju akcesoria pościelowe przeznaczone głównie dla najmłodszych dzieci. Do najpopularniejszych z nich należą kocyki, kołderki, rożki, poszewki na poduszki i inne. Plush minky doskonale nadaje się także dla dzieci ze skłonnością do alergii skórnych, które nie powinny na co dzień korzystać z odzieży oraz akcesoriów pościelowych wykonanych ze sztucznych włókien.

Cechą charakterystyczną, która wyróżnia minky na tle innych tkanin jest obecność na jego powierzchni charakterystycznych tłoczeń, tzw. „minky dots”. W zależności od materiału mogą one przybierać postać klasycznych wypukłych kropeczek, gwiazdek, serduszek lub innych, atrakcyjnych dla najmłodszych form. Ich występowanie pozytywnie wpływa na walory estetyczne materiału i jest szczególnie doceniane przez najmłodsze dzieci, które uwielbiają badać strukturę materiału swoimi rączkami.

Plush minky i jego unikalne właściwości – dlaczego warto go wybrać?

Plush minky mimo tego, że jest tkaniną syntetyczną, posiada wiele właściwości zbliżonych do naturalnej, szczególnie cenionej przez rodziców bawełny. Jedną z nich jest wspomaganie naturalnej wymiany gazowej. Minky nie bez powodu jest bowiem określany mianem sztucznego materiału, który oddycha.

Dzięki takim właściwościom okrywając dziecko kocykiem wykonanym z minky nie musimy obawiać się przegrzewania jego delikatnego ciałka. Plush minky doskonale reguluje bowiem wymianę gazową odbywającą się na powierzchni skóry sprawiając, że wypoczynek pod nim jest komfortowy i w pełni bezpieczny dla zdrowia najmłodszych użytkowników.

Minky jest także tkaniną bardzo łatwą w pielęgnacji, co docenią praktycznie wszyscy rodzice. Może być często prany bez obaw o utratę jego miękkości oraz pozostałych właściwości. Ponadto, dobrej jakości plush minky nie gniecie się oraz bardzo szybko wysycha, co pozwala na częste pranie wykonanych z niego akcesoriów pościelowych oraz zachowanie ich w wysokiej higienie.

Zaletą minky jest także trwałość, gdyż nawet częste pranie i regularne użytkowanie wykonanych z niego wyrobów nie wpływa negatywnie ani na wygląd, ani na właściwości minky. Wszystko to sprawia, że plush minky jest doskonałym wyborem na co dzień dla rodziców, którzy pragną ofiarować swoim dzieciom zdrowy i komfortowy wypoczynek w ładnym oraz bezpiecznym otoczeniu.

Partnerem artykułu jest Pick & Craft oferujący: plush minky – więcej na PickAndCraft.pl.