plisy-okienne

Plisy – sposób na minimalistyczną aranżację okna

Minimalizm to styl, który we wnętrzach jest stosowany coraz częściej. Jego amatorzy stawiają na przestrzeń, wolność od ograniczania się detalem oraz na spójność kolorystyczną. Minimalizm charakteryzuje się również rezygnacją z wszelkiego rodzaju ozdobników. Zwiewne firanki czy ciężkie zasłony zdecydowanie nie pasują do tego stylu. Jako ich zamienniki proponuje się właśnie plisy okienne, czyli szyte na miarę rozwiązania dostępne w wielu wersjach i kolorach.

Minimalizm nie musi być nudny

Dzięki szerokim możliwościom wyboru w zakresie barwy czy wykończenia plis okiennych, możemy zdecydować się na różne, nawet najbardziej ekstrawaganckie pomysły. Minimalizm to nie tylko czerń, biel, beż i brąz – ten styl zakłada ograniczenie co do ilości barw, a nie ich rodzaju. Wybierając dla domu lub mieszkania minimalistyczną ścieżkę aranżacji możemy więc rozkoszować się turkusem, pomarańczą, zielenią, a nawet ultramaryną, zachowując jedna umiar w ilości kolorów. Plisy okienne posiadają również wielorakie faktury. W pomieszczeniach minimalistycznych najlepiej sprawdzą się te stylizowane na tworzywa naturalne lub o metalicznym pokryciu.

plisy

Plisy – Prostota i wygoda w jednym

Plisy okienne cechują się prostą formą, dzięki której zdobyły serca zwolenników minimalistycznego stylu aranżacji. To rozwiązanie utrzymane w nurcie nowoczesności, która również należy do jednych z wyznaczników minimalizmu. W sklepach możemy kupić modele dwukierunkowe – można je przesuwać w górę lub na dół, osiągając tym samym taką wysokość, jaka jest przez nas pożądana.

Brak elementów ozdobnych

W przypadku plis okiennych nie stosuje się żadnych ozdobników, co oczywiście w dużym stopniu decyduje o zastosowaniu tego typu wyposażenia w minimalistycznych aranżacjach. Jednym z wyznaczników stylu minimalistycznego jest przedkładanie jakości nad ilością. Ubranie okien w trwałe i funkcjonalne plisy okienne jest traktowane jako inwestycja. Dzięki temu, że niemal zawsze są to modele w dobry guście, ich elegancki wygląd będzie stanowił dopełnienie aranżacji pomieszczenia na lata. Plisy okienne to rozwiązanie, które pomimo upływu czasu, pozostaje dalej tak samo aktualne.

Wygodny montaż i dopasowanie

Dopasowanie plis okiennych jest ze wszech miar polecane, tym bardziej, że nie kosztuje ono dużo, a pozwala uzyskać nam rozwiązanie w pełni dopasowane do danego pomieszczeniach. Montaż odbywa się w niezwykle prosty i szybki do zrealizowania sposób. Można zdecydować się na tzw. montaż zatrzaskowy lub instalację bezinwazyjną, która nie wymaga wykonywania nawierceń w ścianie.

Zobacz plisy w sklepie internetowym plisyonline24.pl