wizyta u stomatologa

Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsza wizyta u dentysty – kiedy?

Każdy z nas był dzieckiem i oprócz tych szczęśliwych, beztroskich chwil mamy również wspomnienia trochę gorsze – między innymi z wizyt u dentysty. I chyba większości z nas, na myśl o stomatologu, przechodzą po plecach dreszcze. Wracamy wtedy pamięcią do nieprzyjemnych momentów na fotelu dentystycznym, a często do bolesnych zabiegów w szkolnym gabinecie.

Jak zatem uchronić nasze dzieci przed traumatycznymi przeżyciami i sprawić, żeby wizyta u stomatologa była kojarzona pozytywnie lub chociaż neutralnie? Na te pytania odpowiedzi znaleźli jedni z najlepszych stomatologów w Lublinie, a opierają je na wiedzy zdobytej przez wieloletnią pracę w klinice dentystycznej.

 

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Jak twierdzą sami lekarze: leczenie małych dzieci, w wieku do 5 lat, jest z jednej strony trudne z powodu konieczności przezwyciężania dziecięcych emocji, obaw i lęków, a z drugiej strony łatwe, ponieważ maluchom w tym wieku rzadko psują się zęby. Jeśli przyprowadzimy naszą pociechę do gabinetu dentystycznego w pierwszych 3 do 5 latach życia, ewentualny zabieg na mlecznych zębach niemal z pewnością będzie bezbolesny, co spowoduje u dziecka poczucie bezpieczeństwa i pewności braku dyskomfortu, co w przyszłości stanie się dobrą podstawą w budowaniu nowych przyzwyczajeń w zakresie dbania o swoje zdrowie. Dlatego też na pytanie “W jakim wieku powinna odbyć się pierwsza wizyta stomatologiczna?” odpowiedzią jest zakres 3 – 5 lat.

 

Wybór z polecenia

Kontakt z gabinetem może budować u małego pacjenta pozytywne relacje z dentystą,nie będąc dla niego negatywnym przeżyciem, pod warunkiem, że stomatolog jest kompetentny i zna się na rzeczy. Dlatego też polecamy rozpatrzeć tylko tych o najlepszych ocenach lub wybrać gabinet w polecenia znajomych, czy rodziny. Wieloletnim doświadczeniem we współpracy z dziećmi i świetnymi ocenami pochwalić się mogą stomatolodzy z lubelskiej kliniki ADPclinic. To oni doskonale znają potrzeby i obawy najmniejszych pacjentów, a sama klinika regularnie dostosowuje jakość zabiegów do poziomu międzynarodowego, co pociąga za sobą nie tylko skuteczność, ale również niski poziom bólu podczas wykonywanych zabiegów, co powinno być ważnym punktem dla każdego rodzica wybierającego stomatologa dla swojego dziecka.

 

Przyjazne podejście do małego pacjenta

Pierwsze spotkanie ze stomatologiem dla każdego dziecka może być przerażające, jednak służy ono przede wszystkim wzajemnemu poznaniu się dziecka ze stomatologiem, gabinetem, fotelem dentystycznym i całym otoczeniem. W ADP Clinic, gdzie pracują najlepsi stomatolodzy z Lublina, od samego początku wizyty zaczynamy rozmawiać z młodym pacjentem, aby jego uwagę skierować na sympatycznie opowiadającej osobie, a nie obco wyglądającym sprzęcie stomatologicznym czy chłodno prezentującym się pomieszczeniu. Nasz sposób okazuje się być niezwykle skuteczny, co można zobaczyć wczytując się w opinie internautów, będących pacjentami ADPclinic, gdzie zawsze można liczyć na fachową usługę najlepszych stomatologów z Lublina. Dlatego, jeśli zależy Ci na najwyższej jakości przeprowadzonego zabiegu dentystycznego…

 

Oddaj swoje dziecko w ręce najlepszych!

Najmłodsi pacjenci z Lublina i okolic chętnie wracają do ADP Clinic, bo to właśnie tutaj mogą liczyć na przyjemny kontakt z lekarzem oraz ogólnie panującą atmosferę. Stąd też zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kliniki tutaj: https://adpclinic.pl/strefa-malego-pacjenta/