części do silnika Briggs Stratton

Jak pielęgnować duży ogród?

Piękny i przestronny ogród to marzenie wielu z nas. Duży i zadbany teren wokół domu jest wspaniałym miejscem zarówno do pracy, wypoczynku, jak i zabawy. By jednak móc w pełni wykorzystać potencjał takiego miejsca, potrzeba wiele pracy i wysiłku. Dowiedzmy się więc, jak dbać o duży ogród oraz jakie urządzenia ułatwią nam w nim bezpieczną i efektywną pracę.

Kosiarka spalinowa – najlepsza do dużego ogrodu

Estetycznie przystrzyżona trawa w ogrodzie to podstawa. Nawet jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem, w pierwszej kolejności musimy zająć się skoszeniem trawnika i pamiętać o regularnym powtarzaniu tej czynności.

Wybór dostępnych na rynku kosiarek jest bardzo szeroki, jednak w większym ogrodzie najrozsądniej jest postawić na kosiarkę spalinową. Tego typu urządzenia charakteryzują się sporą mocą oraz dużą szerokością roboczą. Taki sprzęt znacznie łatwiej upora się z wysoką trawą czy chwastami o twardych łodygach niż np. kosiarka elektryczna lub o napędzie ręcznym. Ponadto kosiarka spalinowa nie wymaga podłączenia do prądu. Jej zasięg nie jest ograniczony więc żadnym przewodem, dzięki czemu bez trudu dotrze do każdego zakątka naszego ogrodu.

Traktorek ogrodowy – ułatwienie w koszeniu dużych powierzchni

Jeszcze większym ułatwieniem w koszeniu dużych powierzchni jest traktorek ogrodowy. Jeśli wielkość naszego ogrodu przekracza 1000 metrów kwadratowych, warto rozważyć zakup tego typu sprzętu. Traktorek ogrodowy to niewielki pojazd. Jeżdżąc nim po trawniku szybko i bez dużego wysiłku możemy skosić naprawdę spory teren. Dodatkowo takie urządzenia często mają zamontowany duży zbiornik, do którego wpadają ścięte źdźbła. Dzięki temu nie musimy już martwić się o ich grabienie, co w przypadku sporego terenu mogłoby być kłopotliwe i męczące.

Bezpieczna praca w ogrodzie

Bezpieczeństwo podczas koszenia trawy jest niezwykle istotne. Jeśli korzystamy z kosiarek automatycznych, musimy zwracać na to szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli w ogrodzie bawią się dzieci. Kiedy kupujemy kosiarkę spalinową, koniecznie sprawdźmy, czy ma ona sprawny hamulec bezpieczeństwa, który zatrzymuje napędzający noże silnik po 2-3 sekundach od zwolnienia dźwigni napędu.

Części zamienne do kosiarek

Nawet najsolidniej wykonane urządzenie może ulec usterce. W przypadku kosiarek spalinowych i traktorków ogrodowych warto postawić na części do silnika Briggs Stratton. Produkty tej marki odznaczają się doskonałą jakością, za którą stoi stuletnie doświadczenie oraz rozsądna cena. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: filtry oleju, gaźniki, uszczelki i wiele innych części zamiennych do silnika naszej kosiarki. Najlepsze części do kosiarek i innych urządzeń ogrodowych znajdziesz na: https://ogrodexmilicz.pl.