odśnieżanie dachów

Odśnieżanie dachów – zrób to profesjonalnie!

Mieszkając w tej części świata nie mamy wyjścia – zimowe opady śniegu są oczywistym faktem. Jednak jakoś sobie radzisz – ubierasz się ciepło, aby nie dopadło Cię zmęczenie, dbasz o własny podjazd – traktując go łopatą lub dmuchawą do śniegu. Być może jednak nie zdajesz sobie sprawy, że ważne jest również usunięcie śniegu z dachu. Już kilka centymetrów śniegu na dachu może oznaczać wielkie problemy

Mieszkając w tej części świata nie mamy wyjścia – zimowe opady śniegu są oczywistym faktem. Jednak jakoś sobie radzisz – ubierasz się ciepło, aby nie dopadło Cię zmęczenie, dbasz o własny podjazd – traktując go łopatą lub dmuchawą do śniegu. Być może jednak nie zdajesz sobie sprawy, że ważne jest również usunięcie śniegu z dachu. Już kilka centymetrów śniegu na dachu może oznaczać wielkie problemy!

Brak odśnieżania dachu = możliwe uszkodzenie strukturalne

Śnieg jest zaskakująco ciężki, szczególnie jeśli chodzi o mokry. Naturalnie, dach Twojego domu może wytrzymać pewną wagę, ale czasami opadnie na niego po prostu za dużo ciężkiego śniegu i wtedy profesjonalne odśnieżanie dachu jest jedynym mądrym posunięciem. Dodatkowo dach, który ma pewne mankamenty w poszyciu – dużych deskach, które tworzą jego podstawową konstrukcję – jest bardziej podatny na tego typu uszkodzenia.

Nie możesz też polegać na swoich oczach, aby ocenić ryzyko – jedynie profesjonaliści potrafią do tego podejść fachowo. Na przykład, dach może wytrzymać kiedy zalega na nim trochę puszystego śniegu, ale pod tym miłym puchem może piętrzyć się niewidoczna dla Twoich oczu warstwa śniegu, który jest:

  • mokry
  • ciężki

To dlatego najlepiej skorzystać z pomocy firmy zajmującą się odśnieżaniem dachów profesjonalnie, zespół taki jak odsniezymy24.pl nie tylko zagwarantuje odśnieżanie dachów Warszawa, ale też wcześniej fachowym okiem oceni ryzyko.

Dlaczego warto dzwonić do specjalistów od usuwania śniegu z dachu?

Nawet jeśli zrozumiesz, że dobrym pomysłem jest odśnieżanie dachów, możesz patrząc na odśnieżanie dachów cennik ulec pokusie, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, samemu zajmując się tym zadaniem. W końcu odgarniasz własny podjazd, a dach nie wygląda zbytnio inaczej, prawda? To błędne myślenie, bowiem próba wykonania odśnieżania dachu na własną rękę jest dużym błędem.

Oczywiście, istnieje obawa o bezpieczeństwo. Jest to dość niebezpieczny pomysł, aby niedoświadczony właściciel domu chodził po dachu, zdecydowanie lepiej będzie gdy chcąc wykonać odśnieżanie dachów w Warszawie zadzwoni się po osoby posiadające do tego odpowiednią wiedzę i sprzęt.