Odnawiasz meble? Przyda ci się gwoździarka

Renowacja mebli to świetne rozwiązanie, aby zmienić wygląd wnętrz i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Chcesz odnowić meble w mieszkaniu? Przyda ci się gwoździarka.

Renowacja mebli to świetne rozwiązanie, aby zmienić wygląd wnętrz i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Chcesz odnowić meble w mieszkaniu? Przyda ci się gwoździarka.

Warsztat majsterkowiczów jest pełen różnych narzędzi. Jeżeli nie należysz do osób lubiących spędzać czas wolny na majsterkowaniu, to z pewnością dysponujesz tylko podstawowymi narzędziami. Do takich zalicza się m.in. śrubokręty, gwoździe i młotek. Myśląc o renowacji drewnianych mebli, musisz mieć jednak świadomość, że za pomocą takich narzędzi niewiele zdziałasz. Dlaczego? Jak zaoszczędzisz czas?

Renowacja mebli to więcej niż malowanie

Z pewnością najtańszym sposobem na zmianę wyglądu pomieszczenia jest pomalowanie ścian lub mebli. W przypadku drewnianych sprzętów nie zawsze musi to wystarczyć, bo poza wyglądem liczy się również ich funkcjonalność. Komoda bez szuflad? Regał bez półek? Nawet uszkodzone meble mogą dostać drugie życie, pod warunkiem jednak, że posiadasz pomysł i… gwoździarkę. To urządzenie ułatwi ci wbijanie gwoździ, dzięki czemu nie będziesz musiał denerwować się np. krzywo wbitymi gwoździami.

paslode-universal-cleaning-kit

Co z meblami wypoczynkowymi?

Poza drewnianymi meblami, np. regałami czy szafami, w naszych domach i mieszkaniach możemy również znaleźć meble tapicerowane. Po kilku latach użytkowania zestaw wypoczynkowy, w skład którego wchodzą np. sofa i fotele, również będzie wymagał odświeżenia. Poza wyczyszczeniem tapicerki, warto pamiętać też o możliwości jej wymiany. Zamiast zlecać wykonanie takiej pracy specjalistom, którzy wystawią słony rachunek za swoje usługi, możesz skorzystać z własnego doświadczenia i wiedzy. Jeżeli chodzi o przytwierdzenie materiału do konstrukcji, to bez wątpienia najlepiej skorzystać z gwoździarki (bogaty asortyment dostępny m.in w sklepie CentrumGwozdzi.pl)

Więcej niż tylko meble

Zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i mieszkań muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ogród lub balkon to idealne miejsce na rośliny. Poza ich posadzeniem w ziemi, warto pamiętać również o donicach. Takie można również zbudować przy pomocy gwoździarki – wystarczy założyć, że będą to solidne, drewniane donice. Samodzielne ich wykonanie sprawi, że będą się one rewelacyjnie prezentować i jednocześnie nie będą seryjnym wyrobem ze sklepu.

gwozdziarka-gazowa-do-10_2192