sklep meblowy

Jak odbywa się kupno mebli przez internet?

Rozwój e-commerce sprawił, że w internecie możemy kupić praktycznie wszystko. Coraz chętniej wybieramy meble. Przede wszystkim sklep meblowy online ma bogatszą ofertę, a także bardziej przystępną cenę. Jak odbywa się kupno mebli przez internet?

Jak odbywa się kupno mebli przez internet?

Zakup mebli online jest prosty. Wystarczy wybrać meble, a następnie je zamówić. Praktycznie każdy sklep meblowy ma umowę z firmą transportową czy przewoźnikiem. Dzięki temu wszystkie zamówione produkty zostaną dostarczone pod drzwi. Jednak, aby kupione meble spełniły oczekiwania, podczas dokonywania wyboru konkretnych modeli, trzeba wziąć pod uwagę:

  • Opinie o sklepie meblowym – zanim dokonasz zakupu sprawdź jakie opinie ma dana firma. Im więcej pozytywnych ocen, komentarzy czy gwiazdek, tym sklep meblowy jest bardziej godny zaufania
  • Informacje o konkretnym meblu – kupując online, nie możesz dotknąć mebli. Dlatego zawsze dokładnie czytaj informacje o konkretnym produkcie. Zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonany dany mebel. Koniecznie sprawdź grubość elementów, które wpływają na trwałość mebli, a także prowadnice, zawiasy czy okucia. Jeżeli nie znajdziesz informacji na ten temat, koniecznie skontaktuj się z biurem obsługi klienta,
  • Kolor mebli – pamiętaj, że kolor na zdjęciach może się nieco różnic od rzeczywistego koloru.

Czy można zwrócić meble, kupione przez internet?

Wiele osób może mieć obawy przed zakupem  mebli online m.in. ze względu na ich zwrot. Czasami zdarza się, że zamówiony towar nie spełni oczekiwań lub zostały źle zdjęte pomiary. Co w takiej sytuacji? Jako konsument, masz prawo do zwrotu mebli. Reguluje to ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Co więcej, umowa zawarta na odległość nie wymaga od Ciebie podania przyczyny odstąpienia od niej. Masz na to aż 14 dni kalendarzowych. W ciągu dwóch tygodni musisz poinformować sklep meblowy o swojej decyzji.

Możesz to zrobić za pomocą e-maila lub pobrać gotowy formularz, który powinien być na stronie sklepu. Często znajdziesz go w otrzymanej paczce. W ciągu kolejnych 14 dni musisz odesłać produkty do firmy, a ona zwrócić Ci pieniądze. Pamiętaj, że prawo zwrotu obejmuje tylko i wyłącznie produkty na sklepie. Jeżeli zamawiałeś meble na wymiar, nie możesz ich zwrócić. Reguluje to artykuł 38 ustawy o prawach konsumenta.

Dlaczego warto kupować meble przez internet?

Nie ma wątpliwości, że zakup mebli przez internet ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Nie musimy odwiedzać różnych sklepów, które często są od siebie oddalone. Ponadto, do jego atutów zalicza się:

  • Szeroki wybór produktów – masz dostęp nawet do kilkudziesięciu tysięcy modeli, a do tego w różnych opcjach kolorystycznych,
  • Dostawa do domu – sklep meblowy umożliwia odbiór osobisty lub wysyłkę produktów na podany adres.
  • Dostępność 24/7 – w sklepie meblowym online możesz dokonać zakupu o każdej porze dnia, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.
  • Atrakcyjna cena – sklepu internetowe oferują niższe ceny m.in. ze względu na brak opłat związanych z wynajmem lokalu.