identyfikacja wizualna

Ocieplanie wizerunku firmy – identyfikacja wizualna

Często mawia się, że to nie szata zdobi człowieka, jednak… wiemy doskonale, że każdy zwraca uwagę na wygląd i na jego podstawie często ocenia. To samo dotyczy się wnętrza. Wnętrza Waszego biura. Co prawda jego wygląd nie jest wyznacznikiem jakości usług, które pełni Wasza

firma, ale mimo wszystko… pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jeśli klientowi spodoba się Wasze biuro, hol, recepcja, po drodze będzie spokojny; zobaczy grafikę, logo, czy logotyp Waszej firmy – zapamięta go i zapamięta jako „DOBRE”.

Często zdarza się, że właściciele firm czy sklepów nie przywiązują wagi do wyglądu ich siedzib, biur – twierdząc, że najważniejsza jest tylko i wyłącznie troska o klienta – niestety, wiele na tym tracą.

 

Na co więc zwrócić uwagę, podczas urządzania biura?

Najważniejsze są kolory – od dawna wiadomo, że zieleń uspokaja, czerwień zaś wzbudza niepokój.

Ciemne barwy, odcienie szarości czy granatu wzbudzają zaufanie, wiążą się ze stabilnością – ogólnie rzecz ujmując – dobrze wpływają na odbiorcę.

Ostre kolory, bardzo kontrastowe powodują pobudzenie, będą świetne do wnętrz agencji kreatywnych, reklamowych.

Warto też pamiętać o swoich pracownikach – większość dnia spędzają w zaprojektowanych przez swoich szefów wnętrzach, dlatego też nie powinny ich męczyć i drażnić – bo będzie miało to negatywny wpływ na jakość ich pracy.

Umiejscowienie. Miejsce, które klient najczęściej będzie „musiał” oglądać powinno zawierać elementy, które kojarzą się z waszą firmą i usługami, które oferujecie. Logo, odpowiednia grafika – na pustej ścianie – nic więcej – by dany element miał wokół siebie dużo „światła” i przestrzeni.

Odpowiednie umiejscowienie logotypów, grafik, obrazów, wazoników, dywaników… To wszystko ma znaczenie! Potencjalny klient zapamiętuje szczegóły, pamięta jak czuł się w siedzibie Waszej firmy. Jeśli „ciepło” pamięta pobyt – możecie mieć wręcz pewność, że wróci.

W kwestii realizacji oznakowania wewnętrznego i identyfikacji wizualnej warto zwrócić się o pomoc do specjalistów https://www.oznakujbiuro.pl/identyfikacja-wizualna/