kominki gazowe

Nowości na rynku kominków gazowych

Kominki gazowe w obecnej postaci zaczęły pojawiać się na rynku zaledwie kilkanaście lat temu. Stosowanie coraz to nowszych technologii i ulepszeń sprawiło, że kominki gazowe rozwijają się niezmiernie dynamicznie. Patrząc na najnowsze modele możemy z zaskoczeniem stwierdzić, że w stosunku do pierwszych kominków gazowych są to urządzenia o zupełnie innym efekcie działania.

W pierwszych kominkach gazowych z paleniska wydobywały się ku górze cienkie i długie języki niebieskiego ognia. Na pierwszy rzut oka widać było, że patrzymy na urządzenie gazowe. W niczym nie przypominało to płonących drewnianych polan w ognisku lub tradycyjnym kominku. Pierwsze kominki gazowe były najczęściej wyposażone w jeden palnik i żaden sposób nie mogły wyglądem konkurować tradycyjnymi kominkami opalanymi drewnem. Od kilku lat jednak producenci oferują znacznie bardziej zaawansowanie urządzenia, które swoją wizją dorównują efektowi tradycyjnych kominków. Dodatkowo szyby w kominkach gazowych dobrej jakości nie brudzą się sadzą więc możemy mieć pewność, że efekt płomieni po pewnym czasie nie zostanie zasłoniete przez brudną szybę. Taką zaletą nie może pochwalić się kominek na żadne inne paliwo.

kominki gazowe

W 2017 roku pochodząca z Holandii firma Element4 zaprezentowała pierwszy na świecie kominek gazowy z układem aż pięciu palników. To najbardziej zaawansowane technicznie palenisko gwarantuje najdoskonalsze palenisko gazowe i dalece wyprzedza rozwiązania stosowane u innych producentów.

kominki gazowe

Zastosowanie aż pięciu palników pozwala na płynną regulację mocy grzewczej kominka od 2 do 15 kW, przy możliwości wyboru aż czterech różnych sekwencji włączonych palników. Z tego powodu producent nazwał cały układ palników Quad Burner. Poza pełną kontrolą emisji ciepła do otoczenia możemy też poprzez sekwencyjne przełączanie układów palników kreować na różne sposoby wygląd płomieni w palenisku. W układ pięciu palników gazowych Quad Burner może być wyposażony każdy z dostępnych w ofercie kominków Element4 o długości paleniska 140cm. Są to modele: Lucius 140T, Trisore 140, Bidore 140, oraz Modore 140. Producent zamierza wprowadzić tą innowacje również w innych modelach.

kominki gazowe

Dodatkowym podkreśleniem okazałego wyglądu wielopalnikowego kominka gazowego będzie umieszczenie na tylnej ścianie czarnej lustrzanej szyby, która doda głębi palenisku poprzez odbijanie się płomieni w jej tafli. Możemy również użyć na froncie szyby antyrefleksyjnej, która da nam złudzenie otwartości komory kominka. Zupełnie jak w starodawnych murowanych kominkach otwartych.

kominki gazowe