wkładka higieniczna dla mężczyzn

Nietrzymanie moczu – sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka!

Nietrzymanie moczu jest bardzo często występującym problemem, który – wbrew powszechnie panującej opinii – nie dotyczy tylko kobiet. Problemy z utrzymaniem moczu dotykają także mężczyzn w różnym wieku. Zazwyczaj zjawisko to występuje jako następstwo różnorakich schorzeń i zawsze wiąże się z odczuwaniem przez pacjenta dużego dyskomfortu, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jakie są najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu? Kto jest szczególnie narażony na wystąpienie dolegliwości i jakie sposoby pozwalają z nią skutecznie walczyć? Przekonajmy się!

Nietrzymanie moczu – kto jest narażony na wystąpienie problemu?

Nietrzymanie moczu zaliczane jest do grupy schorzeń wyjątkowo uciążliwych, które – choć nie wywołują uczucia bólu – wiążą się z dużym dyskomfortem, znacznie utrudniającym, a często wręcz uniemożliwiającym podejmowanie codziennych aktywności. Najczęściej bywa kojarzone z kobiecą przypadłością w podeszłym wieku. Choć rzeczywiście odsetek zachorowalności w tej grupie wiekowej jest największy, warto wiedzieć, że zjawisko nietrzymania moczu może dotyczyć kobiet młodych oraz mężczyzn w każdym wieku. W ich przypadku największe ryzyko pojawiania się problemów z utrzymaniem moczu dotyczy pacjentów cierpiących na przerost gruczołu prostaty, ale nie tylko.

Inne przyczyny odpowiedzialne na problem nietrzymania moczu u mężczyzn to m.in.:

– blokada cewki moczowej,

– zaburzenia skurczów pęcherza,

– osłabienie lub całkowite uszkodzenie włókien cewki moczowej,

– niepełne opróżnienie pęcherza, tzw. nietrzymanie moczu na skutek przepełnienia.

W zależności od przyczyny oraz dolegliwości współwystępujących nietrzymanie moczu może mieć charakter stały lub przejściowy.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn, podobnie jak i u kobiet, nie jest stanem chorobowym samym w sobie lecz objawem wskazującym na rozwój nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania układu moczowego. Zawsze wymaga konsultacji medycznej, gdyż długo bagatelizowane, może nie tylko potęgować problem, ale też prowadzić do rozwoju groźnych chorób.

Sposoby na walkę z nietrzymaniem moczu – wkładka higieniczna dla mężczyzn i co jeszcze?

Nie ulega wątpliwości, że nietrzymanie moczu – ze względu na swój charakter, a także konsekwencje zdrowotne, które mogą być następstwem długotrwałego lekceważenia problemu – wymaga podjęcia odpowiednich działań. Jednym z najważniejszych jest przełamanie własnych oporów i zgłoszenie się do lekarza, który w oparciu o wywiad diagnostyczny oraz wyniki przeprowadzonych badań wdroży najskuteczniejszą metodę leczenia. Właściwie przeprowadzone leczenie pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości i – co najważniejsze – usunie przyczynę odpowiedzialną za ich wystąpienie.

Poza metodami leczenia zalecanymi przez lekarza, w celu zwiększenia własnego komfortu i zniwelowania przykrych objawów towarzyszących zjawisku nietrzymania moczu, warto sięgać po produkty higieniczne, takie jak np. wkładka higieniczna dla mężczyzn, których stosowanie znacznie poprawia jakość życia – bezpłatne próbki do przetestowania można znaleźć pod adresem https://www.tena.pl/mezczyzni/produkty/bezplatna-probka. Tego rodzaju produkty o zróżnicowanym stopniu chłonności są nie tylko bardzo dyskretne, ale też niezwykle skuteczne – doskonale absorbują mocz i pochłaniają nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie komfortu w każdej sytuacji. Dzięki ich zastosowaniu walka z nietrzymaniem moczu staje się o wiele mniej uciążliwa.