kontrola_poslizgu

Jak nauczyłem się kontroli poślizgu i bezpiecznej jazdy?

Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. Często zastanawiałem się nad tym jak zachowuje się auto podczas poślizgu i jak z niego wyjść. Chciałem wsiąść do samochodu i nie bać się jechać w trasę nawet w bardzo trudnych warunkach drogowych. Marzyło mi się , żeby zawsze bezstresowo i bezpiecznie dojeżdżać do celu. Chciałem mieć poczucie, że wioząc rodzinę, czują się oni ze mną bezpiecznie. Dlatego pewnego dnia postanowiłem nauczyć się wszystkiego. Przejrzałem internet i znalazłem szkoły doskonalenia jazdy. Poczytałem na ich temat i postanowiłem skorzystać z oferty driveracademy.pl Szkoła ta oferuje różne kursy z zakresu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Uczy wychodzenia z trudnych sytuacji na drodze. W Polsce jest kilkanaście takich szkół, przeważnie w dużych miastach.

Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. Często zastanawiałem się nad tym jak zachowuje się auto podczas poślizgu i jak z niego wyjść. Chciałem wsiąść do samochodu i nie bać się jechać w trasę nawet w bardzo trudnych warunkach drogowych. Marzyło mi się, żeby zawsze bezstresowo i bezpiecznie dojeżdżać do celu. Chciałem mieć poczucie, że wioząc rodzinę, czują się oni ze mną bezpiecznie. Dlatego pewnego dnia postanowiłem nauczyć się wszystkiego. Przejrzałem internet i znalazłem szkoły doskonalenia jazdy. Poczytałem na ich temat i postanowiłem skorzystać z oferty driveracademy.pl Szkoła ta oferuje różne kursy z zakresu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Uczy wychodzenia z trudnych sytuacji na drodze. W Polsce jest kilkanaście takich szkół, przeważnie w dużych miastach.

Co nauczyłem się na kursie?

Szkolenia takie są organizowane dla osób, które chcą, tak jak ja, poczuć się pewnie za kierownicą, sprawdzić swoje możliwości. Oprócz tego dowiesz się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze. Będziesz ćwiczył na różnych nawierzchniach i przy różnych prędkościach. Instruktorzy będą symulować trudne warunki i sytuacje na drogach. Będą Cię obserwować i podpowiadać jak w danej sytuacji należałoby się zachować. Pomogą Ci skorygować błędy w technice jazdy. Opanujesz nowe umiejętności bezpiecznej jazdy. Kierowca nauczy się w ekstremalnych warunkach panować nad samochodem. Prowadzenie pojazdu w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza na oblodzonej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg i spowodować wypadek. Poślizgi mogą być podsterowne i nadsterowne. W podsterownym możemy wypaść z zakrętu, bo tracimy kontrolę nad przednią osią. Gorszy jest nadsterowny, bo wtedy tylna oś ucieka w przeciwnym kierunku niż zakręt i może dojść do obrócenia pojazdu na drodze. Jak wyjść z tego cało? Właśnie tego nauczysz się w szkole bezpiecznej jazdy. Pod okiem instruktora wykonuje się ćwiczenia , które uczą zachowania na drodze w trudnych momentach.

Co jeszcze uczą na kursach?

Szkoły nauki jazdy organizują również szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy. Do tego szkolenia najlepiej wykorzystać własny samochód, żeby lepiej poznać jego możliwości. Nauczysz się bezpiecznie go prowadzić a efekty końcowy treningu będzie o dużo lepszy. Plusem wykorzystania własnego samochodu na kursie jest to, że w pełni skupisz się na szkoleniu a nie na poznawaniu nowego samochodu. Takie szkolenia są ważne, bo w ten sposób naprawdę można nauczyć się wiele o własnych możliwościach i umiejętności zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Przecież takie sytuacje zdarzają się na drogach codziennie, dlatego musimy nauczyć się odpowiednio reagować na nietypowe, czasem bardzo niebezpieczne zachowania na drodze.