Naturalne środki wspomagające układ trawienny.

Często mamy do czynienia z nieprawidłowym trawieniem naszego organizmu. Doskwiera nam wówczas złe samopoczucie, dyskomfort oraz ból brzucha, często również biegunka i wymioty. A zatem za prawidłowe trawienie posiłków, a w szczególności tłuszczów i węglowodanów w dużej mierze odpowiedzialne jest wydzielanie enzymów trawiennych.

Jeżeli problem z trawieniem pojawia się często i jest dokuczliwy powinniśmy w tym celu zastosować naturalne sposoby czyli wzbogacić naszą codzienną dietę o naturalne probiotyki dostępne w wielu owocach, warzywach oraz nasionach. Przyspieszają one wydzielanie enzymów i w dużym stopniu przyczyniają się do lepszego trawienia, a także powodują nasze lepsze samopoczucie.

 

Ważne funkcje w naszym organizmie pełni kwas mlekowy, który spełnia wiele ważnych funkcji. Po pierwsze przyspiesza trawienie białek, a po drugie pobudza działanie soków żołądkowych. Do jednych z najpopularniejszych probiotyków, występujących w produktach spożywczych zaliczane są pałeczki kwasu mlekowego, które wspomagają florę bakteryjną jelit, a przy tym również utrzymują równowagę pomiędzy dobrymi oraz złymi bakteriami występującymi w naszym organizmie. Probiotyki za pomocą suplementów diety i naturalnych substancji, stymulują florę bakteryjną. Z uwagi na to, że nie zostają strawione docierają do jelita i w nim rozpoczynają działanie polegające na pobudzaniu produkcji dobrych bakterii w organizmie oraz fermentacji. Po spełnieniu swojej roli w naszym organizmie opuszczają go.

 

Istnieje również wiele produktów uznawanych za naturalne probiotyki. Jednym z najczęściej wybieranym probiotykiem naturalnym jest jogurt, szczególnie stosowany po terapiach antybiotykowych, który korzystnie wpływa na działanie układu pokarmowego i ogólnoustrojowego. Innym produktem jest kefir, który nie tylko ochroni nasze jelita, ale także zwiększa wchłanianie wapnia, żelaza oraz fosforu i innych pierwiastków. Niestety nie każdy organizm toleruje nabiał, na szczęście potrzebne bakterie znajdujemy wówczas także w kiszonkach, czyli kiszonej kapuście oraz ogórkach.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *